امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159109
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 221
دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، وعده داد که در صورت انتخاب شدن، پنج کار اساسی برای رژیم صهیونیستی انجام دهد.

به گزارش پیروان مــوعــود، دونالد ترامپ، وعده داد که پس از ورود به کاخ سفید، سفارت آمریکا را از تل آویو به قدس منتقل کند، اجازه احداث شهرک های صهیونیست نشینِ بیشتری را صادر کند، در توافق هسته ای با ایران، بازنگری کند، مذاکراتِ سازش را با شروط رژیم صهیونیستی پیش ببرد و سرانجام این که کمک های نظامی آمریکا به این رژیم را افزایش دهد.

به نوشتۀ وبگاه مصریِ "الیوم السابع"، وعده های پنج گانۀ ترامپ دربارۀ رژیم صهیونیستی از این قرار است:

1. ترامپ در گفت وگو با روزنامه "یسرائیل هیوم" گفت که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، سفارت آمریکا در تل آویو را به قدس منتقل خواهد کرد تا تاکید کند که قدس، پایتخت "اسرائیل" است.

2. وی همچنین وعده کرد که دوست ترین رئیس جمهورِی آمریکا با رژیم صهیونیستی باشد و تلاش خواهد کرد فرایند سازشی میان صهیونیست ها و فلسطینی ها مطرح کند که بر اساس شروط صهیونیست ها استوار باشد، هرچند چنین فرایندی، صلحی دشوار برای آن ها باشد. وی فاش کرد که دخترِ ارشدش همسری یهودی و صهیونیست و طرفدار "اسرائیل" است و در چندین مناسبتی که در حمایت از تل آویو برگزار شده بود، شرکت کرده است و این فاش می کند که تا چه حد با "اسرائیل" دوست خواهد بود.

3. ترامپ درباره توافق هسته ای ایران گفت: این توافق، بدترین توافق، برای "اسرائیل" است.
وی با بیان این که تهران، بر اساس این توافق، به 150 میلیارد دلار از اموالِ بلوکه شده اش دست خواهد یافت، خاطر نشان کرد: در این توافق، بندی وجود دارد که حمایت از تاسیساتِ هسته ای در صورت حمله به آن ها را الزام آور می کند.
ترامپ افزود: این بند، از عجیب ترین بندهای توافق است، زیرا در صورت حملۀ "اسرائیل" به تاسیساتِ هسته ای، ایران می تواند به "اسرائیل" حمله کند و وجود چنین بندی در توافق، وقیحانه است.
وی همچنین سفرهای متعدد بنیامین نتانیاهو به کاخ سفید و ناامید برگشتن را نشانۀ عدم حمایتِ لازمِ آمریکا از خواسته های رژیم صهیونیستی دانست و تعهد کرد که چنین چیزی در دورۀ او تکرار نشود.

4. به نوشتۀ روزنامۀ یدیعوت احرونوت، دونالد ترامپ، با ارسال نامه ای به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، حمایت خود را از ادامۀ شهرک سازیِ این رژیم در اراضی فلسطینی اعلام کرد و نوشت: من با دعوت به متوقف کردن شهرک سازی به عنوان پیش شرطِ مذاکرات "اسرائیل" و فلسطینی ها مخالفم.

5. ترامپ در بسیاری از سخنرانی های خود به امنیت رژیم صهیونیستی توجهی خاص نشان داده و هرگونه حمله به این رژیم را به مثابۀ حمله به ایالات متحدۀ آمریکا تلقی کرده است.
نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در گفت وگو با روزنامه صهیونیستی "همشبحا" که متعلق به تندروهای یهودی است، گفت: من از همه یهودی ها می خواهم فقط مرا تایید کنند، زیرا از نظر من هرگونه خشونت علیه "اسرائیل"، اقدامی علیه ایالات متحده است.

روزنامه صهیونیستی هاآرتس نوشت: در صورتی که "اسرائیل" در خصوص افزایش کمک های نظامی آمریکا به میزان سالانه 4 میلیارد دلار به جای 3 میلیارد دلار، با اوباما به توافق نرسد، باید منتظرِ ورود ترامپ به کاخ سفید باشیم زیرا وی در این خصوص تعهداتی به "اسرائیل" داده است.

منبع: العالم

آخرین اخبار