امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159121
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 214
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سایت «بوابة القاهره» گزارش جالبی از گسترش و فعالیت شیعیان در مصر منتشر کرده است.این سایت مصری ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سایت «بوابة القاهره» گزارش جالبی از گسترش و فعالیت شیعیان در مصر منتشر کرده است.

این سایت مصری نوشت: برای اولین بار پس از سقوط دولت فاطمی در مصر، برخی از مساجد آل البیت، آداب و رسوم شیعیان را به صورت علنی اجرا کردند.

در مسجد سیده زینب(سلام الله علیها) در مرکز قاهره «عماد قندیل» یکی از بزرگان شیعی در مصر، دعای زیارت حضرت زینب (سلام الله علیها) را خواند و این زیارت یکی از زیارت‌هایی است که شیعیان در زیارت اهل بیت(علیهم السلام) قرائت می‌کنند.

برخی از اعضای ائتلاف جوانان شیعه مصر در مسجد حضرت زینب (سلام الله علیها) حضور پیدا کرده و در ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها) در میان شرکت کنندگان شیرینی توزیع کردند.

«شیخ حماده المطعنی» مدیر مسجد حرم زینب (سلام الله علیها) در مصر با انتقاد از فعالیت‌های شیعیان در مسجد حضرت زینب (سلام الله علیها) گفت: ما نمی‌توانیم در این امر دخالت کنیم چون شیعیان در بین شرکت کنندگان حضور داشتند.

وی افزود: مصر در امان است و اجازه نمی‌دهد که گستره اندیشه شیعی به داخل آن نفوذ کند. چون علمای الازهر، اوقاف و گروه‌های صوفی در مقابل فکر شیعی هستند.

این سایت می‌افزاید: کار‌شناسان معتقدند که گروه‌های صوفی در مصر یاری دهنده شیعه در مصر هستند و ایران همه گروه‌های صوفی را شیعه می‌داند که تقیه را پیشه کرده‌اند.

انتشار فیلم قرائت زیارت نامه حضرت زینب (سلام الله علیها) در فضای مجازی خشم و وحشت سلفی‌ها و افراطی‌های مصر را نیز در پی داشته است.

جشن ولادت حضرت زینب یکی از بزرگ‌ترین مراسم‌های محبان اهل بیت(علیهم السلام) در مصر است و هر سال با حضور بسیاری از محبان اهل بیت(علیهم السلام) در مساجد مختلف این کشور مخصوصاً "مسجد سیده زینب" برگزار می گردد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

 

آخرین اخبار
پربازدید ها