امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159127
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 305
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا پس از اظهارات نژادپرستانه یکی از  اعضای مهم حزب محافظه‌کار ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا پس از اظهارات نژادپرستانه یکی از  اعضای مهم حزب محافظه‌کار مبنی بر انتخاب یک مسلمان به عنوان شهردار لندن، تحت فشار زیادی قرار گرفت تا از کمپین زک گلداسمیت، رقیب مغلوب صادق خان در انتخابات خود را دور نگه دارد.

همزمان با افزایش اتهامات درباره تلاش برای مرتبط ساختن صادق خان، شهردار جدید لندن به افراط‌گرایان مسلمان، محمد امین، رئیس انجمن مسلمانان محافظه‌کار هشدار داد که چنین اقداماتی می‌تواند باعث انزجار مسلمانان از حزب محافظه‌کار شود.

وی اعلام کرد که تلاش گلداسمیت برای ضربه زدن به صادق خان "احتمالا باعث افزایش خطر حمله تروریسم به ما شده است."

امین در صفحه اول حزب محافظه‌کار با بیان اینکه از اقدام گلداسمیت احساس انزجار کرده که همواره در تلاش بود صادق خان را به عنوان یک تهدید امنیتی و حتی دوست حامیان ترویستها معرفی کند.

یکی از این حامیان سلیمان غنی، یکی از امام جماعت‌های لندن است که دیوید کامرون او را به حمایت از داعش متهم کرده بود؛ اتهامی که بعدها مایکل فالون، وزیر دفاع بریتانیا نیز آن را با شدت بیشتری تکرار کرد. غنی درحال حاضر اعلام کرده است که به دنبال اقدام قانونی علیه فالون و عذرخواهی وی در مقابل افکار عمومی است.

صادق خان نیز ایجاد چنین کمپینی را عامل سرخوردگی اقلیت نژادی لندن از سیاست خواند و گفت: من تمام عمر خود را صرف مبارزه با تروریسم و افراط ‌گرایی و تشویق جوامع اقلیت برای حضور در عرصه سیاست و جامعه مدنی کرده‌ام.

شهردار جدید لندن در ادامه گفت که بسیاری از والدین به وی گفته‌ان که در ابتدا فرزندان خود را تشویق به حضور در عرصه سیاست می‌کردند اما پس از اتفاقات اخیر نسبت به تصمیم خود تجدید نظر کرده‌اند.

وی با اینحال ترجیح داد که به صورت مستقیم از دیوید کامرون انتقاد نکند و به همین دلیل اعلام کرد که تصمیم برای عذرخواهی دراین ارتباط به نخست‌وزیر بریتانیا بستگی دارد اما تاکید کرد که خواستار همکاری با دولت برای مبارزه با افراط‌ گرایی در جوامع مسلمان است.

مقامات ارشد حزب محافظه‌کار نیز نسبت به مدیریت کمپین از سوی گلداسمیت به شدت انتقاد کرده و وی را مسئول اتفاقات ناخوشایدن اخیر میدانند.

کن کلارک، رئیس سابق حزب اعلام کرد که رسانه‌ها و یا برخی مشاوران فریب خورده مسئول این اتفاق به شمار می‌روند. وی در گفتگو با رادیو 4 بی‌بی‌سی گفت:نمی‌دانم زک چطور (کمپین) را مدیریت کرد اما احتمالا  باعث شد هر مسلمانی در لندن به گزینه دیگر رای داده و بسیاری از شهروندان لندن که که کاملا متمدن شده‌اند از این کمپین وحشت کردند.

حتی جمیما، خواهد گلداسمیت نیز در پیامی توییتری به انتقاد از کمپین برادرش پرداخت و مدعی شد که این کمپین چهره‌ای از گلداسمیت را که وی میشناخته معرفی نکرده است.

از سوی دیگر مایکل فالون، وزیر دفاع بریتانیا نیز مجبور شد تا از مواضع قبلی خود مبنی بر عدم کفایت صادق‌خان عقب‌نشینی کند. وی اعلام کرده بود که نمی‌توان برای تامین امنیت لندن به حزب کارگر اطمینان کرد و مدعی شده بود که ارتباط صادق خان با افراط‌گرایان توانایی وی برای تامین امنیت پایتخت از حملات تروریستی مشابه پاریس را زیر سوال خواهد برد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/

آخرین اخبار
پربازدید ها