امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159166
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 287
موسسه آمریکایی گیت استون (Gatestoneinstitute) فعال در حوزه امنیت بین الملل، ضمن انتشار گزارشی با عنوان «سیاست ضدآمریکایی [آیت الله] خامنه ای» به عدم تغییر رفتار ایران در پسابرجام اشاره کرده و رفع تحریم ها را در ایجاد تغییر مطلوب غربی‌ها بی اثر دانسته است.

به گزارش پیروان مــوعــود٬این پایگاه خبری-تحلیلی در گزارش خود آورده است: «برخی از سیاستمداران و تحلیلگران سیاسی، استدلالشان این بود که رفع تحریم ها و اجرای توافق هسته ای، ایران را به سمت انعطاف بیشتر و اعتدال در تعاملات با ایالات متحده آمریکا و اسرائیل سوق خواهد داد، در حالی که اکنون می بینیم جاه طلبی های ایران همچنان به قوت خود باقی است.»

 

 

موسسه آمریکایی "گیت استون" در ادامه می افزاید: «در حالی که بعد از رفع تحریم ها، درآمدهای ایران افزایش یافته، شعارهای ضدآمریکایی رهبر عالی ایران آیت الله خامنه ای نیز تشدید شده است و حاکمیت جمهوری اسلامی همچنان بر این باور است که آمریکا و اسرائیل دشمنان اصلی استراتژیکی و ژئوپولوتیکی ایران محسوب می شوند.

رهبر عالی ایران کماکان سیگنال های زیادی مبنی بر اینکه آمریکا مانع از استقرار دوباره کشورش در چرخه مالی جهانی است، ارسال می کند و مصر است که تاکید کند ایران با انجام توافق هسته ای، تغییری در سیاست های پیشین خود ایجاد نخواهد کرد.»

 

 

این موسسه آمریکایی که از حمایت لابی صهیونیستی برخوردار است، اضافه می کند: «ایران همچنان برنامه های قبلی خود را در منطقه ادامه می‌دهد و نشانه های زیادی موجود است که نقش سپاه پاسداران در سوریه افزایش یافته است. سیاست های جمهوری اسلامی در لبنان و یمن نیز تغییر نکرده است.

همزمان رهبر عالی ایران تاکید دارد که باید منافع ملی و اقتصادی کشورش حفظ شود و در عین حال هیچ نشانه ای مبنی بر عقب نشینی از ایدئولوژی سیاسی و انقلابی خود بروز نمی‌دهد. [آیت الله] خامنه ای با اعتماد به رئیس جمهور معتدل و وزیر امور خارجه اش، همچنان از توافق هسته ای پشتیبانی می کند تا منافع اقتصادی به ایران سرازیر شود و کشورش همچنان قدرتمند باقی بماند.»

 

 

گیت استون در پایان گزارش مذکور نوشته است: «به هر حال تصمیم گیرندگان در ایران، [آیت الله] خامنه ای و سپاهیان نزدیک به او هستند که اولویتشان اصول و ایدئولوژی انقلابی می باشد. بنابراین تا زمانی که رهبر عالی ایران زنده است، هیچکس نباید امید داشته باشد ایران دوباره به چرخه اقتصاد جهانی راه پیدا کند و کشور از انزوای اقتصادی رها شود؛ مگرآنکه ایران در سیاست‌های ضدآمریکایی و ضدیهودی [بخوانید ضدصهیونیستی] خود بازنگری کند.»

 

 

 

 

آخرین اخبار
پربازدید ها