امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15917
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت‌الاسلام منتظری رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه برنامه صبح بخیر ایران و حضور در شبکه یک سیما با اعلام این مطلب افزود: ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت‌الاسلام منتظری رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه برنامه صبح بخیر ایران و حضور در شبکه یک سیما با اعلام این مطلب افزود: البته گاهی برخی اقدامات مسئولین دولتی قانون‌گریزی نیست بلکه فرصتی برای اجرای مقررات ندارند.

رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه از وجود 400 موضوع حقوق عمومی در دستور کار دیوان خبر داد و گفت: افرادی که در دیوان عدالت اداری مشغول به کار هستند حداقل 15 سال سابقه کار دارند و ما نمی‌توانیم حرکتی را برای کار در دیوان عدالت اداری انتخاب کنیم به همین جهت با کمبود نیرو و انبوه مراجعات مردمی روبرو هستیم که امیدواریم در دولت یازدهم و با وعده‌هایی که رئیس‌جمهور منتخب داد مشکلات ما هم برطرف شود.

وی در خصوص سرانجام شکایت کارگران گفت: موضوع این شکایت هنوز در حال بررسی است و منجر به صدور حکم نهایی نشده است.

منتظری تصریح کرد: ما در حال حاضر 1500 پرونده را در دیوان عدالت در نوبت رسیدگی داریم و علی‌رغم فشار کاری در روز حداقل می‌توانیم به 10 پرونده رسیدگی کنیم.

وی تصریح کرد: البته اولویت بندی برای برخی پرونده‌ها وجود دارد اما تلاش دیوان عدالت اداری این است که رسیدگی‌ها را کارشناسانه انجام دهد و سرعت را فدای دقت و کیفیت نکند.

منتظری ضمن انتقاد از شوراهای اسلامی شهر تهران گفت: متأسفانه شوراهای اسلامی به مقدار کافی در کیفیت کار و ضوابط دقت نمی‌کنند و امیدواریم شورای جدید این موضوع را بیشتر در دستور کار قرار دهد.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در صورتی که مردم از شوراها شکایتی داشته باشند و یا اعلام کنند که آنها از مردم پول می‌گیرند در صورتی که تشخیص داده شود دریافت پول غیرقانونی است شکایت‌ها پیگیری می‌شود.

وی افزود: ضمانت اجرایی با دیوان عدالت اداری است و اگر مسئولی در اجرای حکم دیوان استنکاف کند حتی کار وی به انفصال می‌رسد.

رئیس دیوان عدالت اداری در خصوص آخرین تغییرات در حوزه دیوان گفت: ما به موجب قانون برنامه پنجم موظف شدیم دفاتر استانی خود را راه‌اندازی کنیم که از اواخر سال 90 تاکنون دفاتر ما در 18 استان راه‌اندازی شده و تا چند ماه آینده سایر استان‌ها نیز از دفاتر دیوان عدالت اداری بهره‌مند می‌شوند.

حجت‌الاسلام منتظری افزود: قانون دیوان اداری به کلی در حال تغییر است البته چند مورد اختلاف بین شورای نگهبان و مجلس وجود داشت که در حال حاضر این اختلاف‌ها برطرف شده و اواخر هفته گذشته مصوبات مجمع نیز اعلام شد که امیدواریم ظرف دو سه هفته آینده قانون جدید ابلاغ شود.

وی افزود: بخش‌های حقوقی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های عمومی باید به طور کامل این قانون را مطالعه کنند چرا که در بسیاری از موارد با این قانون سروکار دارند.

وی خواستار تعامل دولت با دستگاه‌ها شد و گفت: ما در دیوان عدالت اداری باب تعامل با دولت را باز کردیم و معتقدیم که هر دستگاهی باید با دولت تعامل داشته باشد تا شکایت‌ها کم شود.

وی افزود: بارها با وزارت بهداشت و یا آموزش و پرورش جلسه داشتیم و اعلام کردیم تصمیمی که گرفته‌اند ممکن است به شکایت منجر شود به همین جهت پس از جلسه موضوع حل شد که همین امر کاهش شکایات را در پی داشت.

وی افزود: برخی دستگاه‌ها تعامل کمی را با دولت دارند البته امیدواریم در دولت آینده باب تعامل بیشتر شود تا ما شکایت کمتری در دستگاه دیوان عدالت اداری باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها