امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159205
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 263
به گزارش پیروان مــوعــود، بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، نتایج اولیه و غیر رسمی از پیروزی فهرست انتخاباتی حزب الله و متحدانش با  عنوان ...


به گزارش پیروان مــوعــود، بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، نتایج اولیه و غیر رسمی از پیروزی فهرست انتخاباتی حزب الله و متحدانش با  عنوان فهرست التنیمه و الوفاء(توسعه و وفاداری) در حوزه‌های بریتال و بعلبک حکایت می‌کند.

بر اساس گزارش العهد، نتایج انتخابات شهرداری‌ها 2016، پیروزی قاطع فهرست‌های التنمیه و الوفاء در شهرک‌ها و شهرهای بقاع را نشان می‌دهد.

این گزارش می‌افزاید نتایج غیر رسمی شمارش آرای انتخابات شهرداری‌ها در منطقه بقاع بر پیروزی فهرست الوفاء و التنمیه مورد حمایت حزب الله و جنبش امل در شهر بعلبک حکایت می‌کند.

نتایج اولیه نشان می‌دهد که فهرست انتخاباتی حزب الله و جنبش امل تمام 21 کرسی شورای شهر بعلبک را کسب کرده است.

فهرست‌های انتخاباتی حزب  الله و جنبش امل در شهرک‌های بقاعی شامل حوش سنید، حوش النبی، مقراق، قرحا ، حلبتا ، اللبوة ، النبی شیت ،مجدلون، دورس، شمسطار، طاریا ، کفردبش، تمنین التحتا ، تمنین الفوقا، علی النهری، حدث بعلبک - انصار ، بیت شاما العقیدیة، مجدلون ، حوش تل صفیة، ایعات، حارة الفیکانی، جنتا، یحفوفا، الخریبة، سرعین الفوقا، حربتا ، شعث (14 عضو از 15 عضو )،  النبی عثمان (14 عضو از مجموع 15 عضو ) ، العین ، حوش الرافقة ،حزرتا و بیت مشیک عین کفرزبد به پیروزی رسیده است.

همچنین فهرست الوفاء لدماء شهداء بریتال مورد حمایت حزب الله توانست تمام کرسی‌های شورای شهر بریتال را کسب کند. فهرست کرامه الشهداء نیز که مورد حمایت حزب الله قرار داشت، در شهرک الخضر به پیروزی رسید. شهرک  البزالیه در بعلبک هم شاهد پیروزی فهرست مورد حمایت حزب الله بوده است.

فهرست‌های الوفاء و التنمیه مورد حمایت حزب الله و جنبش امل در انتخابات شوراهای شهر در شهرک الناصریه شهرستان زحله و شهرک‌های بقاع غربی شامل مشغره، سحمر، یحمر، لبایا، زلایا و عین التینه به پیروزی رسیده است.

فهرست انتخاباتی حزب الله و جنبش امل در الهرمل توانست از مجموع 21 کرسی، 20 کرسی کسب کند. این فهرست در شهرک القصر توانست تمام 18 کرسی را به دست آورد.

بر اساس این گزارش، فهرست انتخاباتی حزب الله و جنبش امل در شهرک الشواغیر، مزرعه سجد و الشربین به پیروزی رسیده است.

احمد ریا مسئول رسانه‌ای منطقه البقاع اعلام کرده است شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله امروز درباره نتایج انتخابات در منطقه بقاع کنفرانس مطبوعاتی برگزار خواهد کرد.

در صغبین هم فهرست مورد حمایت جریان ملی آزاد از همپیمانان مسیحی حزب الله به پیروزی رسیده است.

موفقیت حزب الله در انتخابات محلی لبنان پاسخ قاطع مردم به آل سعود

موفقیت بزرگ فهرست انتخاباتی حزب الله و متحدانشان بهترین پاسخ ملت لبنان به هجمه روانی و سیاسی رژیم آل سعود و کشورهای همسو علیه مقاومت است، رژیم‌هایی که این جنبش مردمی مقاوم را در فهرست به اصطلاح تروریستی خود قرار داده‌اند تا به بهترین شکل به رژیم صهیونیستی خدمت کنند، حزب‌اللهی که با در هم شکستن اسطوره شکست ناپذیری رژیم اشغالگر قدس سبب سربلندی اعراب و امت اسلام شد.

تحلیلگران لبنانی درباره انتخابات شوراهای شهر می‌گویند با برگزاری انتخابات شهرداری‌ها، بهانه‌ها برای به تاخیر انداختن انتخابات پارلمانی و محروم کردن لبنانی‌ها از فرصت انتخاب نمایندگانش از بین رفت در نتیجه آرای رای‌دهندگان در روز یکشنبه به مثابه فریاد علیه طبقه حاکم و محکومیت آنها بود، چرا که با دلیل قاطع ثابت شد که این طبقه یکی از حقوق سیاسی و دموکراتیک شهروندان را از آنها سلب کرده و تمدید فعالیت پارلمانی کنونی نامشروع و غیر قابل توجیه است.

تحلیلگران لبنانی درباره پیروزی قابل توجه فهرست انتخاباتی حزب الله در منطقه بعلبلک و الهرمل تاکید می‌کنند حزب الله با مشارکت در انتخابات تاکید می‌کند که مشغول بودنش به جبهه سوریه و زیر نظر گرفتن خطر اسرائیل در مرزهای جنوبی لبنان مانع اهتمام این جنبش به تحکیم جبهه داخلی و تشکیل شوراهای شهر همگام با نیازهای جامعه و مطالبات توسعه نشده است.

نکته قابل توجه در انتخابات روز گذشته که البته مرحله اول آن بود، نمایان شدن قدرت ائتلاف حزب الله و جنبش امل برای بسیج مردمی از یک سو و گرم شدن تنور رقابت در برخی اماکن از سوی دیگر به ویژه در شهر بعلبک بود.

پیروزی فهرست حزب الله و متحدانش در انتخابات شهرداری‌ها با وجود فشارها و هجمه آل سعود نشان داد حزب‌ الله با وجود جنگ تمام  عیار با تکفیری‌ها در سوریه و دفاع از لبنان در برابر صهیونیست‌ها از اهتمام به امور مردم و خدمت‌رسانی به آنها غافل نیست و به این ترتیب جنبش مردمی و مقاوم حزب الله توانسته‌ است با پیروزی در عرصه سیاسی و اجتماعی لبنان ضربه دیگری به رژیم آل سعود و صهیونیست‌ها وارد کند که تلاش‌های گسترده‌ای برای منزوی کردن این جنبش در داخل لبنان با هدف اجرای توطئه‌های خود علیه لبنان و مقاومت انجام می‌دهند، انتخابات روز گذشته بر اظهارات اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله مهر تایید زد که تاکید کرد حزب الله امروز امروز در بهترین وضعیت و آمادگی قرار دارد چه در سطح توانمندی دفاعی نظامی برای دفاع از لبنان در برابر تهدید مشترک صهیونیستی تکفیری و چه در سطح سیاسی و خدمت‌رسانی به مردم.
 

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها