امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159288
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۷
تعداد بازدید: 350
به گزارش پیروان مــوعــود، مراسم گرامیداشت شهید محمد بلباسی، نخستین شهید مدافع حرم شهرستان قائم‌شهر در حسینیه عاشقان ثارالله این شهر در حالی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، مراسم گرامیداشت شهید محمد بلباسی، نخستین شهید مدافع حرم شهرستان قائم‌شهر در حسینیه عاشقان ثارالله این شهر در حالی برگزار شد که هنوز پیکر پاک شهید مفقود بوده و به کشور بازنگشته است.

این مراسم با هدف تجدید میثاق دوباره با شهدا و دلداری به مادر شهید بلباسی برگزار شد.

آیت‌الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم مرگ در بستر را شایسته شهید بلباسی ندانست و با بیان اینکه شهید لایق جهاد فی سبیل‌الله و شهادت در راه خدا شد، اظهار کرد: پاداش جهاد در راه خدا بزرگ و حافظ عزت و منافع ملت و دین است و انقلاب اسلامی با ماهیت اسلام ناب محمدی در برابر استکبار جهانی به وجود آمد در حال مقاومت در برابر این مستکبران است.

معلمی با بیان اینکه اگر جهاد نباشد خطر آن ملت را تهدید می‌کند، اظهار کرد: آزادسازی مناطق جنگ‌زده از عوامل استکبار و پیشبرد اهداف الهی، جهاد در راه خدا و گرامی‌ترین مرگ است.

محمد بلباسی متولد 1358 از شهرستان قائم‌شهر است که در روز 17 اردیبهشت 95 در خان طومان سوریه طی محاصره گروه تکفیری به شهادت رسید.

از شهید بلباسی سه فرزند به نام‌های فاطمه، حسن و مهدی به یادگار مانده و فرزند چهارم شهید نیز در راه است.

منبع: ایسنا

 

آخرین اخبار