امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159323
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۳:۳۱
تعداد بازدید: 302
به گزارش«پیروان مــوعــود»،‌ ناصر باقزقوز مسئول كمیته اسرای یمنی با اعلام این خبر افزود: آنچه امروز در جلسه كمیته اسرا و بازداشت ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»،‌ ناصر باقزقوز مسئول كمیته اسرای یمنی با اعلام این خبر افزود: آنچه امروز در جلسه كمیته اسرا و بازداشت شدگان میان دو طرف جریان داشت، بحث بر سر پیشنهادها و ایده های مطرح شده درباره آزادی 50 درصد از اسرای دو طرف طی 20 روز بود.

وی افزود: نماینده هیات ریاض در كمیته تاكید كرد كه هیچ اطلاعی از نیروهای ارتش یمن و كمیته های مردمی كه در خلال درگیری ها اسیر شدند، ندارد.
این در حالی است كه برخی منابع مطلع ساعاتی قبل اعلام كردند كه طرفین درگیر یمنی روز سه شنبه به توافق اولیه ای در زمینه آزادی كلیه اسرا در آینده ای نزدیك دست یافتند.

مذاكرات صلح یمن از حدود 3 هفته پیش در كویت آغاز شد و توافق در زمینه آزادی اسرا، نقطه عطف مهمی در روند گفت و گوها به شمار می رود.
انصارالله تاكید دارد كه پیش از هر مساله ای، باید موضوع تشكیل دولت انتقالی به اجماع هر دو طرف برسد.

این در حالی است كه نمایندگان دولت مستعفی یمن بر خلع سلاح كمیته های مقاومت و عقب نشینی آنها از شهرهای مهم نظیر صنعا (پایتخت) اصرار دارند.
پیشتر فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن طرف های درگیر را به انعطاف پذیری برای به نتیجه رساندن مذاكرات صلح و پایان دادن به جنگ در این كشور ترغیب كرده بود. گفت و گوهای جاری سومین دور مذاكرات صلح یمن است.

ائتلافی از كشورهای عربی به سركردگی عربستان از حدود یك سال پیش در حمایت از دولت مستعفی یمن، جنگ تمام عیاری را علیه فقیرترین كشور عربی آغاز كردند كه قربانی شدن شمار زیادی غیرنظامی، تاوان سخت این اقدام بود.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

 

آخرین اخبار
پربازدید ها