امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159360
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 292
به گزارش "«پیروان موعود»؛ شبکه تلویزیونی روسیا الیوم گزارش داد: ناظران سیاسی توافق روسیه و آمریکا را در خصوص حل و فصل بحران سوریه با ...

به گزارش "«پیروان موعود»؛ شبکه تلویزیونی روسیا الیوم گزارش داد: ناظران سیاسی توافق روسیه و آمریکا را در خصوص حل و فصل بحران سوریه با ادامه حمایت دولت این کشور از پیوستن گروه های مسلح به روند آشتی مهم دانستند.
ابوطالب البوحیه خبرنگار این شبکه گفت: ادامه جنگ در سوریه وضع معیشتی مردم این کشور را دشوار کرده است، زیرا مردم با وضعیتی مانند آوارگی، کشته شدن و بی خانمانی رو به رو هستند. 
خبرنگار روسیا الیوم گفت: کارشناسان سیاسی در دمشق توافق واشینگتن و مسکو برای پایبندی همه طرف ها به اجرای آتش بس را در جهت مبارزه با تروریسم دانستند. 
عبدالقادر عزوز عضو هیئت سوری در مذاکرات ژنو گفت:« مهمترین مسئله در توافق آمریکا و روسیه تأکید دو طرف بر جنگ با تروریسم به ویژه در استان حلب است. زیرا وضع گروه های مختلف از جمله جبهه النصره و چند گروه مسلح دیگر باید مشخص شود.» 
عزوز افزود:« آمریکا باید پایگاه ها و مراکز جبهه النصره، داعش و دیگر گروه های تروریستی را مشخص کند و از دیگر گروه هایی که با آتش بس موافقند مستثنی کند.»
ابو طالب البوحیه در ادامه گزارش گفت: :علاوه بر تلاش های کشورهای حامی ایجاد راه حل سیاسی در سوریه، دمشق نیز از این راه حل حمایت می کند و با پیوستن گروه های مسلح به آتش بس موافق است.
"علی حیدر" وزیر آشتی ملی سوریه در این باره گفت: گروه های مسلح با آتش بس موافقند اما دولت سوریه بر این باور است عملیات نظامی و حمله به نهادهای دولتی باید متوقف شود. از این رو  آتش بس را وضعیت موقت می داند و احتمال برهم زدن سریع آن ممکن است. باید آتش بس به برقراری صلح منجر شود و باید گروه های مسلح رابطه شان را با خارج قطع کنند.
گزارشگر روسیا الیوم در پایان گفت: طرف هایی که بر اجرای آتش بس در سوریه نظارت می کنند، معتقدند علت اصلی پایبند نبودن گروه های مسلح به توقف درگیری در این کشور مداخله برخی کشورهای منطقه است.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/٦٥٤

 

برچسب ها: سوریه,اتش بس
آخرین اخبار