امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159385
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 328
به گزارش پیروان مــوعــود، «اسامه اسماعیل»، رئیس مرکز مطالعات سیاسی خاورمیانه در واشنگتن  با تاکید بر اینکه حملات گروه‌های ...

به گزارش پیروان مــوعــود، «اسامه اسماعیل»، رئیس مرکز مطالعات سیاسی خاورمیانه در واشنگتن  با تاکید بر اینکه حملات گروه‌های تروریستی در استان حلب هدفمند و از لحاظ زمانی مطالعه شده، انجام گرفت، گفت: گردانندگان تروریسم قصد داشتند با به راه انداختن تبلیغات رسانه‌ای بزرگ درباره حملات خود در حلب اوضاع میدانی سوریه را به صدر اخبار جهان بازگردانند.

وی افزود: پس از اقدام مخالفان سوریه در تعلیق مشارکت خود در مذاکرات ژنو که به بهانه وخامت اوضاع انسانی در سوریه انجام شد حملات اخیر تروریست‌ها در حلب از یک سو به بهانه‌های بشردوستانه و از سوی دیگر برای کسب حمایت بیش‌تر جامعه بین المللی صورت گرفت.

این مسئول فلسطینی با تاکید بر اینکه تروریست‌ها با حملات اخیر در حلب قصد جلب توجه جامعه بین المللی به سوی مواضع خود را داشتند، گفت: در هر حال آتش‌بس کنونی در حلب برای مدت طولانی‌تری ادامه پیدا خواهد کرد.

اسماعیل با اشاره به اینکه جامعه بین المللی به دنبال راه حلی قریب الوقوع برای بحران سوریه نیست، گفت: همه طرف‌ها خواهان ادامه بحران برای مدتی طولانی‌تر هستند تا ترتیباتی برای منطقه و نه تنها سوریه ایجاد شود.

وی افزود: برای مثال ما در عراق دیدیم که همه به ضرورت تشکیل دولت نجات ملی متشکل از تکنوکرات‌ها اذعان داشتند اما احزاب و جنبش‌های افراطی پس از اینکه اعتبار خود را از دست رفته دیدند دست به فتنه‌انگیزی و تدارک حملات تروریستی به بهانه دفاع از طائفه‌گری و سهمیه بندی‌های طائفه‌ای زدند .

مسئول فلسطینی تصریح کرد: عوامل حملات تروریستی اخیر در عراق با اینکه از ناکامی خود اطمینان دارند اما با کشتن دادن مردم بی گناه قصد وقت‌کشی را دارند و همه این‌ها بخشی از سناریویی است که برای منطقه تدارک دیده شده است.

منبع: فارس

 

آخرین اخبار
پربازدید ها