امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159392
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 316
به گزارش پیروان مــوعــود، ریانوستی نوشت: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: این ادعا که برنامه موشکی ایران تهدیدی برای شرکای آمریکا در قاره اروپا به شمار ...

به گزارش پیروان مــوعــود، ریانوستی نوشت: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: این ادعا که برنامه موشکی ایران تهدیدی برای شرکای آمریکا در قاره اروپا به شمار می رود، بی پایه و اساس است.

با گذشت تقریبا ده سال از طرح پیشنهادی آمریکا برای حمایت از ناتو در برابر موشک های ایران و علی رغم هشدارهای روسیه که غرب صلح و ثبات در اروپای مرکزی را تهدید می کند، آمریکا قصد دارد امروز پنجشنبه رسما سامانه سپر دفاع موشکی اروپا را به بهره برداری برساند.

در حالی که تنش بین روسیه و غرب به بالاترین سطح پس از پایان جنگ سرد رسیده است، غرب نتوانسته است مسکو را متقاعد کند که این سپر دفاع موشکی تهدیدی برای روسیه نخواهد بود.

روبرت بل فرستاده اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در این باره تاکید کرد: ما اکنون قابلیت حمایت از ناتو در اروپا را داریم. ایرانی ها در حال افزایش قابلیت های خود هستند و ما باید نسبت به ایرانی ها پیشتاز باشیم. این سامانه، علیه روسیه نخواهد بود. این سامانه به زودی به فرماندهی ناتو تحویل داده خواهد شد.

علی رغم اطمینان دادن واشنگتن، کاخ کرملین اعلام کرد که هدف واقعی سپر دفاع موشکی، خنثی کردن زرادخانه هسته ای روسیه برای آمریکا است تا واشنگتن بتواند در صورت وقوع هرگونه جنگی، نخستین حمله را علیه روسیه انجام دهد.

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها