امروز : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۲۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15940
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وب­دا؛ ستاد کشوری مبارزه با دخانیات در هشتمین جلسه خود 7 مصوبه مهم داشت که از آن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وب­دا؛ ستاد کشوری مبارزه با دخانیات در هشتمین جلسه خود 7 مصوبه مهم داشت که از آن جمله تعهد گرفتن از قهوه‌خانه‌های جدید برای عرضه نکردن قلیان هنگام صدور مجوز برای آنهاست.

بنابر این گزارش، مصوبات هشتمین جلسه ستاد کشور مبارزه با دخانیات که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان 4 وزارتخانه عضو و سازمانهای مسئول در دفتر وزیر بهداشت برگزار شد، به این شرح است:

1- مقرر گردید وزارت صنعت، معدن و تجارت ساماندهی عرضه مجاز محصولات دخانی را بر اساس دستورالعمل تعیین عاملین مجاز عرضه مواد دخانی مصوب ستاد کشوری کنترل دخانیات مورخ 13 تیرماه سال 84 و زیرساخت های مکانیزه ایجاد شده در آن وزارت را پیگیری و حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه امسال، شبکه مراکز مجاز به فروش مواد دخانی در سراسر کشور مطابق دستورالعمل مذکور مشخص شود.

2- سازمان استاندارد مکلف است گزارش نظارت و ارزشیابی خود را از رعایت استاندادرهای ملی در تولیدات و واردات مواد دخانی تا پایان مرداد ماه 1392 به ستاد اعلام نماید. همچنین به طور دوره ای هر 6 ماه یکبار گزارش به ستاد اعلام شود.

3- مقرر گردید سازمان ملی استاندارد موارد استانداردهای مجاز انواع تنباکو و توتون را اعم از مواد متشکله، منتشره و بسته بندی آن با بهره گیری از منابع ملی و بین المللی تدوین و جهت اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان شهریور 92 ابلاغ کند.

4- مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد عوارض و مالیات دخانیات بر مبنای قیمت خرده فروشی توسط سازمان های ذیربط اعمال گردد.

5- مصوب شد جهت تدوین قانون جامع کنترل دخانیات، جلسه‌ای در قوه قضاییه با حضور مسئولان عالی مقام قوه و وزارت دادگستری با هماهنگی ستاد تشکیل شود.

6- پیرو اجرای ممنوعیت عرضه و استعمال مواد دخانی از جمله قلیان در اماکن عمومی، اخذ تعهد عدم عرضه قلیان در صدور مجوز قهوه‌خانه های جدید الزامی است و وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری وزارت بهداشت، وزارت کشور و نیروی انتظامی هماهنگی لازم جهت اجرای آن را در سراسر کشور معمول دارند.

7- الصاق 3 تصویر جدید هشدار دهنده بهداشتی از 13 تصویر مصوب جلسه هفتم ستاد بر روی بسته بندی‌های محصولات دخانی در سال جاری مطابق دستورالعمل الصاق هشدارهای بهداشتی مصور بر روی بسته‌بندی مواد دخانی تا پایان مهرماه سال جاری انجام شود.

مصوبات فوق پس از امضای رییس جمهوری در حکم قانون بوده و برای همه دستگاهها لازم الاجراست.ستاد کشوری مبارزه با دخانیات در سال 86 پس از تصویب قانون جامع مبارزه با دخانیات در مجلس شورای اسلامی در سال 85 تشکیل شده و تاکنون برای مبارزه با دخانیات 8 جلسه تشکیل داده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار