امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159413
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۱۹
تعداد بازدید: 308
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مجله آمریکایی «نیوزویک» در شماره امروز خود اعلام کرد: آنچه جوانان را به انضمام به گروههای ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مجله آمریکایی «نیوزویک» در شماره امروز خود اعلام کرد: آنچه جوانان را به انضمام به گروههای تروریستی«داعش» می کشاند، عامل دینی نمی تواند باشد.

بنا به نقل از وبگاه خبری «البشیر»، این مجله آمریکایی در ادامه اظهار داشت بیکاری جوانان و عدم استقبال برخی کشورهای همسایه مانند ترکیه از آوارگان سوری که عدم توانایی در تأمین مایحتاج زندگی را به دنبال دارد، جوانان را به پیوستن به گروههای تروریستی می کشاند.

نیوزویک ضمن اشاره به تشنج و جنگ و کشتار در سوریه که وارد ششمین سال خود می شود، گفت: مؤسسه بریتانیایی «اینتر ناشیونال الرت» با بررسی و تحقیق های گسترده در راستای عوامل جذب جوانان به گروههای تروریستی، از طریق گفتگو با این جوانان توانسته به برخی انگیزه های حقیقی این امر دست پیدا کند.

این مؤسسه از خلال گفتگو و مصاحبه با 300 جوان سوری و خانواده های آنها، مهم ترین عامل پیوستن جوانان را عامل اقتصادی و کسب درآمد، ذکر کرد.

این مجله علاوه بر عامل اقتصادی، عملکرد و رفتارهای نامناسب کشورهایی مانند ترکیه که پناهندگان سوری در آن مستقر شده اند، را بعنوان دومین عامل جذب جوانان به گروههای تررویستی ذکر کرد.

انتهایی پیام/ 750

 

برچسب ها: دین ,داعش,اسلام
آخرین اخبار
پربازدید ها