امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159423
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۱۸
تعداد بازدید: 308
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «خالد سلیمان» تحلیلگر عربستانی در مقاله‌ای که در روزنامه «عکاظ»، نوشته جامعه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «خالد سلیمان» تحلیلگر عربستانی در مقاله‌ای که در روزنامه «عکاظ»، نوشته جامعه عربستان را جامعه‌ای «وحشی» خطاب کرده است.

خالد سلیمان نوشته پدیده ضرب و شتم، درگیری با سلاح سرد و درگیری‌های مسلحانه اخیرا در جامعه عربستان گسترش و جرأت افراد برای اقدام به قتل یکدیگر افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه اهانت به مردم کشورش ادامه داده در جوامعی که اعضای آن وحشی شده و به بمب‌های ساعتی تبدیل می‌شوند، قاطعیت قانون تنها وسیله‌ای است که می‌تواند خشونت جامعه را کنترل کند و از تبدیل شدن جامعه به جنگلی که قوی ضعیف را نابود می‌کند، جلوگیری کند.

تحلیلگر عربستانی نوشته با وجود اینکه قوانین عربستان قاطعیت لازم برای برخورد با این جرائم را دارد اما در جامعه‌ای که فرهنگ غالب آن بر گرفته از مذهب و سنت‌های قدیمی است، آمار بالای جرائم تأمل برانگیز است.

 وی افزوده انتظار می‌رود با افزایش آگاهی عمومی در جامعه پدیده «توحش» کاهش پیدا کند اما در عربستان خلاف این مسأله رخ داده است.

در پی انتشار این مقاله گروهی از این تحلیلگر عربستانی انتقاد کرده‌اند و گفته‌اند مطرح کردن این مسأله چهره عربستان را تخریب می‌کند.

خالد سلیمان در پاسخ به این افراد اعلام کرده این افراد ترجیح می‌دهند به جای حل این معضل چشم خود را به روی واقعیت‌های موجود در کشور ببندند.

او نوشته، اعتراف به وجود این معضل اولین گام برای حل آن است اما انکار و تلاش برای پنهان کردن آن در نهایت به وخیم‌تر شدن اوضاع می‌انجامد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

 

آخرین اخبار
پربازدید ها