امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159442
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۵۴
تعداد بازدید: 210
به گزارش «پیروان مــوعــود»، فعالان ایزدی عراق در تلاشند تا داعشی ها را به خاطر جنایات مرتکب شده علیه زنان و کودکان این اقلیت به دادگاه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، فعالان ایزدی عراق در تلاشند تا داعشی ها را به خاطر جنایات مرتکب شده علیه زنان و کودکان این اقلیت به دادگاه بین المللی ارجاع دهند.
نیروهای داعش پس از مجبور کردن بیش از 400 هزار نفر از اعضای گروه ایزدی عراق به ترک خانه های شان در شمال این کشور در سال 2014میلادی، هزاران تن از اعضای این گروه اقلیت را کشته یا مورد تجاوز قرار دادند.
طبق اعلام سازمان ملل، داعشی ها حدود 7 هزار زن و دختر ایزدی را در سال 2014 به اسارت گرفتند و از آن ها به عنوان بردگان جنسی استفاده می کنند.
تا کنون، آمریکا، پارلمان اروپا و مجمع پارلمانی شورای اروپا، از اقدامات جنایتکارانه داعش علیه ایزدی ها به عنوان نسل کشی یاد کرده اند.
ایزدی‌ ها اقلیت مذهبی کرد هستند که در شمال عراق، سوریه، جنوب شرقی ترکیه و قفقاز زندگی می‌ کنند. ایزدیان به زبان کردی با گویش کورمانجی صحبت می‌ کنند و آیین این گروه آمیزه ای از اسلام، مسیحیت شرقی، زرتشتی و احتمالا مهرپرستی است. اجداد ایزدیان به وسیله شیخ عدی مسلمان شدند.

 

آخرین اخبار