امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159458
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۲۰
تعداد بازدید: 253
به گزارش «پیروان مــوعــود»، 'پنوم پن پست' نوشت: عربستان سعودی کشوری مملو از نقض حقوق بشر است که کامبوج در آن سفارتخانه ندارد و مدت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، 'پنوم پن پست' نوشت: عربستان سعودی کشوری مملو از نقض حقوق بشر است که کامبوج در آن سفارتخانه ندارد و مدت طولانی میزبان تعدادی از خدمتکاران این کشور و به طور عمده از جامعه مسلمانان 'چم' بوده است.
مسلمانان کامبوج در 14 منطقه این کشور زندگی می کنند، اما بیشتر آنان در 'چم' در بخش جنوبی این کشور متمرکز شده اند.
براساس گزارش این روزنامه کامبوجی و با استناد به گفته برخی کارگران که به عربستان سعودی رفته اند، امکان ارتباط با کامبوج و گزارش آزار و اذیت کارفرمایان عربستانی کمتر وجود دارد و این کارگران ماه ها و سال ها از خانواده خود بی خبرند.
'پنوم پن پست' نوشت که برخی از کارگران مسلمان کامبوجی مجبور به فرار از دست آزار و اذیت کارفرمایان عربستانی خود شده اند. در همین حال این کارفرمایان برای ممانعت از فرار این کارگران گذرنامه و اسناد هویتی اشان را گرفته اند.
بنابراین گزارش، برخی مساجد در روستاها که به نظر می رسد با کمک عربستان سعودی احداث شده برای استخدام این کارگران و اعزام آن ها به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس اقدام می کنند.این روزنامه کامبوجی با توجه به شرایط اقتصادی خانواده ها، نوشت: علاقه مسلمانان 'چم' برای مهاجرت به عربستان سعودی برای کار در حال افزایش است و در حال حاضر آماری در این زمینه وجود ندارد، هر چند گفته می شود چند صد زن در عربستان کار می کنند و سابقه رسمی در این زمینه وجود ندارد.پول، شباهت های مذهبی و فرصت برای انجام مناسک حج از جمله دلایلی است که زنان مسلمان کامبوجی را به عربستان برای تبدیل شدن به کارگران خانگی می کشاند.
در حال حاضر انجام مناسک حج برای مسلمانان فقیر کامبوج دستکم سه هزار و 500 دلار هزینه دارد.
پنوم پن پست نوشت افرادی که زنان کامبوجی را به منظور کار در عربستان ترغیب می کنند با وعده 300 دلار دستمزد در ماه و یکبار انجام مناسک حج آنها را تطمیع می کنند، اما هنگامی که آنها وارد خانه کارفرما در عربستان شدند در مرحله نخست با کارهای کمرشکن در روزهای طولانی روبرو می شوند.
این کارگران در مرحله بعد ماهیانه 100 دلار دریافت می کنند تا برای خانواده ارسال کنند.این شرایط در عربستان سعودی، کامبوج را به امضا توافق نامه برای قانونی کردن روند اعزام کارگران به این کشور عربی سوق داده، هر چند هنوز اجرایی نشده است.
از 65 شرکتی که در کامبوج برای استخدام کارگران و اعزام آنها مورد تایید دولت قرار گرفته است، 16 شرکت مجوز اعزام کارگر به منطقه خلیج فارس را دریافت کرده اند.
هیچکدام از این شرکت ها نیز در تماس 'پنوم پن پست' استخدام کارگر کامبوجی برای اعزام به عربستان را تایید نکرده اند که این امر نشان می دهد تمام این کارگران از مسیرهای غیرقانونی به این کشور عربی برای کار در شرایط سخت اعزام شده اند.
این روزنامه، عربستان را 'مقصد مشهور خطرناک برای کارگران خانگی' دانست و نوشت که سازمان های غیردولتی موارد متعدد سوء استفاده فیزیکی، شکنجه و قتل کارگران خارجی را در عربستان ثبت کرده اند.
چهار کشور از جمله اندونزی و فیلیپین رفتن کارگران این کشورها را به عربستان به دلیل 'نگرانی های ایمنی' ممنوع کرده اند.

 

آخرین اخبار
پربازدید ها