امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159467
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۱۶
تعداد بازدید: 272
به گزارش«پیروان مــوعــود»، متن پرسش مطرح شده وپاسخ این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:س. شیعه، روایات کسى که امامى از ائمه‌شان را ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، متن پرسش مطرح شده وپاسخ این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

س. شیعه، روایات کسى که امامى از ائمه‌شان را قبول نداشته باشد ردّ مى‌کنند و روایات اصحاب را به همین خاطر قبول ندارند، امّا روایات مثل فطحیه، واقفیه و ناووسیه را که امامت برخى از ائمه را قبول ندارند، مورد اعتماد قرار مى‌دهند!

ج. در نقل حدیث از پیغمبر اکرم‌(صلی الله علیه و آله) ، شیعه بر اساس استوارترین ضوابط عقلی و عرفی عمل می‌نمایند و چنان نیست که شما می‌گویید.

شیعه حدیثی را که ازطریق صحابه، یعنی به اسناد متصل به صحابه از شخص حضرت رسول‌(صلی الله علیه و آله) باشد، اگر آن صحابی نقطه‌ضعفی که پیش عقلا از مثل او سلب اعتماد می‌شود نداشته باشد، آن را می‌پذیرند و به آن عمل می‌کنند.

در تاریخ، حدیث و سیره همه ازنظر شیعه تحت شرایط مقبول اگر از اهل‌سنّت باشد قبول می‌نمایند، البته خصایص و مقام عصمت و امامت ائمه‌(علیهم‌السلام) و علم آنها را برای احدی غیر از آنها قائل نیستند و همین‌طور هوایی و گزاف هر صحابی را عادل نمی‌دانند و شعار بی‌دلیل و غیرمنطقی «الصّحابه کُلُّهُم عُدولٌ» شما را سر نمی‌دهند.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

 

آخرین اخبار
پربازدید ها