امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15948
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 159
به گزار ش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با گذشت سه هفته از آغاز تظاهرات‌ها در ترکیه مردم این کشور روز شنبه هم به یاد کسانی که در این ...

به گزار ش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با گذشت سه هفته از آغاز تظاهرات‌ها در ترکیه مردم این کشور روز شنبه هم به یاد کسانی که در این مدت کشته شده‌اند، به خیابان‌ها آمدند.

تظاهرات روز شنبه ترک‌ها پس از آن شدت گرفت که «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه طی صحبت‌هایی مخالفان و معترضان را عوامل بیگانه‌ای خواند که برای تروریست‌ها کار می‌کنند. وی گفته بود مرکز فکری که این تظاهرات‌ها و همچنین اعتراضات در برزیل را کنترل می‌کند، با هم یکی است.

نیروهای پلیس ضدشورش در استانبول برای مقابله با تظاهرات‌کنندگان از گاز اشک‌آور و ماشین‌های آب‌پاش استفاده کردند.

روز شنبه دادگاهی در آنکارا نیز 22 نفر را به تلاش برای ایجاد ناآرامی و به راه انداختن تظاهرات‌های ضددولتی متهم کرد. این دادگاه همچنین ادعا کرده است که بازداشت‌شدگان برای گروه‌های دست چپی «تروریست» کار می‌کنند.

بیش از سه هفته است که مردم ترکیه در چند شهر این کشور تظاهرات‌های گسترده‌ای را در اعتراض به سیاست‌های «رجب طیب اردوغان» آغاز کرده‌اند. این تظاهرات‌ها در ابتدا به صورت مسالمت‌آمیز و در اعتراض به طرح دولت برای برچیدن یکی از میادین مهم آنکارا آغاز شد، اما در ادامه با سرکوب شدید پلیس ضدشورش، تشدید و فراگیر شد. تاکنون در این تظاهرات‌ها حداقل 4 نفر (از جمله یک نیروی پلیس) کشته شده‌اند. تظاهرات‌کنندگان در چند روز گذشته برکناری اردوغان را خواستار شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار