امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1595
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 234
به گزارش فارس به نقل از تلویزیون قندهار، ابوالفضل ظهره‌وند سفیر ایران در کابل، در سفر به ولایت قندهار در جنوب افغانستان اعلام کرد که تهران خواستار ...

به گزارش فارس به نقل از تلویزیون قندهار، ابوالفضل ظهره‌وند سفیر ایران در کابل، در سفر به ولایت قندهار در جنوب افغانستان اعلام کرد که تهران خواستار گسترش روابط اقتصادی، علمی و فرهنگی با افغانستان است.

این مقام ایرانی در دیدار با «توریالی ویسا» والی قندهار بیان داشت: ایران و افغانستان در طول تاریخ روابط مسالمت‌آمیزی داشته‌اند.

ظهره‌وند به روابط اقتصادی افغانستان و ایران نیز اشاره کرد و گفت: برای این هدف به قندهار آمده است تا با مقامات این ولایت در خصوص بندر چابهار گفت‌وگو کند.

ظهره‌وند در این دیدار که «حمیدرضا کریمی» سرکنسول ایران در قندهار نیز حضور داشت، تصریح کرد: با فعال شدن مسیر چابهار، افغانستان به آسانی با کشورهای آسیای مرکزی متصل خواهد شد.

وی با تأکید بر گسترش روابط فرهنگی بین افغانستان و ایران اظهار داشت: روابط 2 ملت افغانستان و ایران بسیار نزدیک بوده و نسبت به هم دلسوز هستند.

در این دیدار ویسا ضمن خوش آمدید به سفیر ایران بیان داشت که دیدار ظهره‌وند از ولایت قندهار، عامل پیشرفت این ولایت است.

والی قندهار نیز روابط ایران و افغانستان را تاریخی عنوان کرد و گفت: برای توسعه و گسترش روابط تهران- کابل دانشگاه قندهار باید با دانشگاه‌های ایران وصل شود.

ویسا در عین حال از ایران خواست تا نمایندگان اصناف ولایت قندهار را به ایران دعوت کرده تا از تجارب ایرانی‌ها استفاده کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها