امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159500
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۱۸
تعداد بازدید: 279
به گزارش پیروان مــوعــود، سایت افشاگری ویکیلیکس اسنادی از جاسوسی "میشل تامر" رئیس جمهور موقت برزبل برای سازمان جاسوسی آمریکا "سیا" خبر دده ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سایت افشاگری ویکیلیکس اسنادی از جاسوسی "میشل تامر" رئیس جمهور موقت برزبل برای سازمان جاسوسی آمریکا "سیا" خبر دده است.

بنابر این گزارش، ویکیلیکس با انتشار دو سند از مکاتبات محرمانه بخش اطلاعاتی سفارت آمریکا در برزیل، از جاسوسی میشل تامر رئیس جمهور جدید این کشور برای سازمان سیا در سال 2006 پرده برداشته است. این مکاتبات شامل به جلسات وابسته اطلاعاتی سفارت آمریکا در برزیل با میشل تامر مربوط است. لام به ذکر است که در پی عزل دیلما روسف از مقام ریاست جمهوری، ساعاتی پس از آنکه سنای برزیل خواستار برکناری موقت دیلما روسف چپگرا از مقام ریاست جمهوری به دلیل نقض قوانین بودجه شد، میشل تامر به عنوان رئیس‌جمهوری موقت برزیل نطق ملی ایراد کرد و خواستار حمایت مردم از دولت "نجات ملی" خودش شد. تامر 75 ساله اکنون به سمت آرام کردن اقتصاد برزیل و سیاست‌های دوستدار بازار پیش می‌رود. وی به مردم برزیل گفت که اطمینان داشته باشند که می‌توانند بر بحران کنونی غلبه کنند؛ بحرانی که رکود شدید، ناآرامی سیاسی و رسوایی فساد به بار آورده است. 

 لینک اسناد ویکیلیکس: 

https://wikileaks.org/plusd/cables/06SAOPAULO30_a.html#efmAJZAKWAKfAK-ARrASHAS1ATbCf0Cf9CgLCgZDOLDOVDWDDX7EGjEHl

منبع: مشرق

 

آخرین اخبار
پربازدید ها