امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159545
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۵۵
تعداد بازدید: 358
به گزارش پیروان مــوعــود، سخنگوی ائتلاف جوانان انتفاضه امروز شنبه در اظهاراتی مطبوعاتی در غزه تصریح کرد که روز 15 ماه می که مصادف است با فردا یکشنبه ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سخنگوی ائتلاف جوانان انتفاضه امروز شنبه در اظهاراتی مطبوعاتی در غزه تصریح کرد که روز 15 ماه می که مصادف است با فردا یکشنبه است باید روز خیزش سراسری و بازگشت به شهر و روستاهای فلسطینی باشد و این روز را باید به روز رویارویی با اشغالگران در سراسر اراضی اشغالی با انواع سلاح سرد و گرم و عملیات زیرگیری با خودرو تبدیل کرد.

وی همچنین اظهار داشت که  شصت و هشتمی سالروز اشغال فلسطین باید روز تجدید بیعت ملت فلسطین با سرزمین خویش باشد. او از تمامی ملت فلسطین و گروه ها و جریان های فعال آن برای مشارکت گسترده در تظاهرات های فردا یکشنبه دعوت به عمل آورد.

ائتلاف جوانان انتفاضه خاطر نشان کرد که حق بازگشت حقی فردی و دسته جمعی است و هیچ کس حق چشم پوشی از این حق را ندارد، چرا که حقی مقدس و غیر قابل چشم پوشی است و هیچ مذاکره ای هم بر سر آن انجام نمی گیرد.

سخنگوی ائتلاف انتفاضه بر مخالفت قاطع ملت فلسطین با هرگونه طرح میهن جایگزین و یا سیاست ها و توطئه های دشمنان برای حذف و نابودی هویت ملی فلسطین و محروم کردن فلسطینیان از ابتدایی ترین حقوق خویش تاکید کرد و خواستار تحقق هرچه سریع تر آشتی ملی و کنار گذاشتن دودستگی و اختلافات داخلی شد. این ائتلاف تصریح کرد که نیاز به تحقق آشتی ملی و وحدت ملت فلسطین بیش از هر زمان دیگری احساس می شود و باید با دشمن با زبانی که می فهمد که همان زبان زور و قدرت است، وارد مذاکره شد.

ائتلاف جوانان انتفاضه اعلام کرد که تمامی موسسات و سازمان های بین المللی روز دوشنبه 16/5/2016 در اعتراض به سکوت جامعه جهانی در قبال تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین تعطیل خواهد بود. این ائتلاف عموم ملت فلسطین را به تظاهرات مقابل مقر سازمان ها و نهادهای بین المللی و ابلاغ پیام اعتراض خود به نمایندگان این سازمان ها فراخواند تا این پیام ها در نهایت به گوش جهانیان برسد.

ائتلاف مذکور در پایان بیانیه خود از جوانان فلسطینی و انتفاضه مبارک آنان علیه دشمن صهیونیستی که لرزه بر اندام اشغالگران انداخته است تمجید کرد.

فردا یکشنبه 15/5/2016 مصادف است با شصت و هشتیم سالروز فاجعه اشغال فلسطین در سال 1948. در کشتارهای سال 1948 که در نهایت به تاسیس رژیم صهیونیستی و اشغال بخش عمده ای از اراضی فلسطینی منجر شد، بیش از 15 هزار فلسطینی به شهادت رسیده و صدها شهر و روستای فلسطینی تخریب شده و صدها هزار نفر آواره و بی خانمان شدند.

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار