امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159548
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۲۱
تعداد بازدید: 263
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شماری از اهالی شهرک الزاره در جنوب استان حماه در مرکز سوریه که از قتل عام اهالی این شهرک علوی نشین به دست ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شماری از اهالی شهرک الزاره در جنوب استان حماه در مرکز سوریه که از قتل عام اهالی این شهرک علوی نشین به دست تکفیری‌ها نجات یافتند، تاکید کردند تروریست‌های تکفیری در یورش به این شهرک به هیچ‌کس رحم نکردند.

تروریست‌های تکفیری که مجهز به انواع اسلحه بودند، بامداد پنج‌شنبه به طور وحشیانه‌ای به خانه‌های این شهرک حمله کردند و زنان و کودکان را که در خواب بودند از دم تیغ گذراندند.

تلویزیون سوریه نخستین منبع رسمی این کشور است که جنایت تکفیری‌ها را در حق اهالی بی‌دفاع الزاره تایید کرد.

منابع محلی هم می‌گویند، یورش تکفیری‌ها به شهرک علوی نشین الزاره، از طرف روستای مجاور به نام حربنفسه صورت گرفته است و علاوه بر عناصر گروه تکفیری جبهة النصرة، تروریست‌های احرار الشام، فیلق حمص، کتائب أهل السنة و أجناد حمص در این حمله شرکت داشته‌اند.

برپایه این گزارش، صد‌ها نفر از ساکنان این شهرک پیش از اینکه در دام تروریست‌های تکفیری گرفتار شوند، توانستند از چنگ آن‌ها فرار کنند.

یکی از این نجات یافتگان گفت: تروریست‌های مسلح مادر و خاله‌ام را کشتند ودر حالی که فرزندان دایی‌ام را به قتل رساندند، دایی‌ام را که سالخورده است، ربودند.

وی افزود: در میان تروریست‌های مسلح افراد غیر سوری هم دیده می‌شدند که انواع اسلحه از جمله آر پی جی و همچنین اسلحه خودکار و لیزری به همراه داشتند.

این شهروند سوری خاطرنشان کرد، تروریست‌ها ابتدا خانه‌ها را با آر پی جی هدف قراردادند و سپس خانواده‌ها را کشتند.

همچنین یکی دیگر از نجات یافتگان از کشتار تروریست‌های تکفیری گفت: افراد مسلح بسیاری از خانه‌ها را ویران کردند و ده‌ها خانواده را ربودند و ما از سرنوشت آن‌ها بی‌خبریم.

تروریست‌های وابسته به گروهک تکفیری النصرة و شماری از گروه‌های وابسته به آن‌ها بامداد پنج‌شنبه به داخل شهرک الزاره نفوذ کرده و باردیگر جنایتی ضد انسانیت به راه انداختند.

صد‌ها روستایی پس از شنیدن صدای تیراندازی، از روستا گریختند، ولی بیش از ۱۱۵ تن از جمله شمار زیادی زن و کودک به اسارت درآمدند و به روستای حربنفسه مرکز تجمع عناصر جبهة النصرة انتقال داده شدند.

تروریست‌ها در این حمله حدود ۲۰ تن از علویان ازجمله چند زن و کودک را به شهادت رساندند. شش زن از جمله کسانی هستند که جان خود را از دست دادند. این جنایت مقابل چشمان دیگر اسرا صورت گرفته است.

مسئله شگفت انگیز این است که هیچکدام از کشورهای غربی مدعی دفاع از حقوق بشر در قبال این جنایات بی‌رحمانه واکنش نشان نمی‌دهند و در قبال حمایت‌های مالی و لجستیکی آشکار برخی کشورهای منطقه مانند ترکیه، عربستان سعودی، اردن و قطر از تروریستهای سکوت اختیار کرده‌اند.

شهرک الزاره در منطقه‌ای واقع شده است که شامل توافق آتش بس است و نخبگان اجتماعی تلاش‌های بی‌وقفه‌ای در این منطقه برای کلید خوردن روند آشتی در این منطقه داشته‌اند.


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

 

آخرین اخبار
پربازدید ها