امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159551
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۲۴
تعداد بازدید: 363
مراجع عظام تقلید در استفتائاتی که پیرامون معاشرت و نشست و برخاست با اعضای فرقه ضاله بهائیت مطرح شده است، این گونه بیان می‌کنند که بهائی‌ها در دایره مسلمانی قرار نمی‌گیرند، بلکه کافر هستند و اجتناب از آن‌ها واجب است.

به گزارش پیروان موعود٬-بهائیت، خاتمیت پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) را نفی می‌کند، در حالی که به تصریح آیه‌های سوره احزاب، حضرت محمد(ص) آخرین پیامبر الهی است و پس از او پیامبر دیگری نخواهد آمد.

-بسیاری از احکام شرعی که بهائیت آن را تبلیغ می کند، در تضاد کامل با آیات قرآن و روایات معصومین(ع) است. احکامی مانند:

- نماز جماعت باطل است، مگر در نماز میت!

- قبله، مرقد بهاء الله در عکا (در لسطین اشغالی) است!

- روزه 19 روز است  که قبل از عید نوروز شروع و به عید نوروز ختم می‌شود!

- هر کس خانه‌ای را عمداً به آتش کشید، او را در آتش بسوزانید!

- حج تنها بر مردان واجب است و در خانه‌ای صورت می‌گیرد که بهاء‌الله در آن اقامت داشته و یا در خانه‌ای که سیدعلی باب در شیراز در آن سکنی داشته است.

- حکم خداوند درباره هر زناکاری اعم از مرد و زن، پرداخت 9 مثقال طلا به بیت‌المال است!

- همه چیز نجس است غیر از آن چه «الله اطهر» بر آن خوانده شود!

- واجب است هر 19 سال، اثاثیه خانه را عوض کنید!

- نماز آیات واجب نیست!

- عید فطر همان نوروز است!

از آنجایی که اخیراً فائزه هاشمی با عضو ارشد فرقه بهائیت دیداری داشته است، بر آن شدیم نظر مراجع عظام تقلید درباره معاشرت و نشست و برخاست با اعضای فرقه ضاله بهائیت را از منظر بگذرانیم که البته پیش از این فتوای رهبر انقلاب در این رابطه منتشر شده است.

 

*آیت‌الله نوری همدانی:

آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید شیعه حکم پیروان فرقه ضاله بهائیت از نظر طهارت و نجاست را نجس  و ازدواج با افراد این فرقه منحرف را جایز نمی‌دانند.(1)

*آیت‌الله مکارم شیرازی

آیت‌الله مکارم شیرازی اعضای فرقه ضاله بهائیت را از زمره مسلمین خارج دانسته و هرگونه رابطه­‌ای با آن‌ها را حرام اعلام کردند و ارتباط با آن‌ها را مقید به مواردی دانستند که امید ارشاد و هدایت آن‌ها باشد.(2)

 

 

*آیات تبریزی و سیستانی

آیت‌الله تبریزی از دیگر مراجع شیعه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه  معامله با بهائی­‌ها اگر از نظر اقتصادی موجب تقویت آن‌ها شود چه حکمی دارد، فرمودند: کسانی که با عواید خود به دشمنان اسلام و مسلمین کمک می کنند٬ تقویت و اعانت و تأیید آنان جایز نیست، همچنین آیت‌الله سیستانی نیز معامله با بهائی‌ها را جایز نشمردند.(3)

*آیت‌الله صافی گلپایگانی

آیت‌الله صافی گلپایگانی در پاسخ به این سؤال که پیروان فرقه ضاله بهائیت از نظر طهارت و نجاست چگونه‌اند و آیا اجتناب از تماس با آنان لازم است؟ فرمودند: نجس هستند و اجتناب از آن‌ها واجب است. والله العالم، همچنین ایشان فرمودند: فرقه بهائیت دینی ندارند و ضال و مضل هستند و کافر می‌­باشند و نجس هستند و ازدواج با آن‌ها حرام است و همچنین تبلیغ و ترویج آن‌ها حرام و جائز نیست، مؤمنین باید با شناخت کامل از عقائد حقه شیعه اثناعشری دفاع نموده و خودشان را از شر مکائد شیطانی و دشمنان محافظت نماید و مانع فعالیت و ترویج آنان شوند. والله العالم(4)

 

 

 

 

ایشان در مورد جهاد با این فرقه انحرافی و نیز استفاده از جنگ نرم در مقابله با آنها هم می­‌فرمایند: بر هر مؤمن متمکنی دفاع از امور اعتقادی از قبیل توحید و نبوت و امامت واجب است، نهایت احکام جهادی که در فقه مطرح است متعلق به جهاد معهود است، هر گونه مقابله اعتقادی ولو با اینترنت و یا ماهواره و دیگر ابزار مرسوم فعلی جنگ نرم است و بر هر مؤمن متمکنی (علما) مقابله با آن‌ها و دفع شبهات آن‌ها واجب است و در بیان احکام این گونه جنگ‌ها موارد و مصادیق مختلف است. والله العالم(5)

*مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی:

آیت‌الله فاضل لنکرانی در پاسخ به سؤالاتی درباره مسلمان یا کافر بودن بهائی‌­ها، سلام کردن و دست دادن به آن‌ها، خرید و فروش با آن‌ها و نیز سر سفره بهائی‌ها حاضر شدن و از غذای آن‌ها خوردن چنین فرمودند:

1ـ بهائی‌ها مسلمان نمی‌باشند، بلکه کافر و نجسند.

2ـ سلام ابتدایی به آن‌ها جایز نیست و در دست دادن با آن‌ها باید مراقب احکام نجس و پاکی باشید.

3ـ فی حد نفسه با آن‌ها معامله کردن مانعی ندارد، مگر اینکه باعث ترویج مذهب باطل آن‌ها یا تضعیف مسلمانان باشد.

4-غذای آن‌ها نجس است و خوردن آن حرام است.(6)

 

 

*مرحوم آیت‌الله بهجت

مرحوم آیت‌الله بهجت در مورد طهارت و یا نجاست پیروان فرقه ضاله بهائیت و نیز معاشرت و تماس با آن‌ها، حکم به نجاست آن‌ها کردند و فرمودند: از معاشرت و تماس با آن‌ها باید پرهیز و اجتناب کرد، همچنین در مورد معامله با بهائی­‌ها فرمودند: معامله با بهائی مطلقاً جایز نیست و تقویت آن‌ها حرام است.(7)

 

 

*پی‌نوشت‌ها:

1-به نقل از دفتر حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی، بخش استفتائات.

2-به نقل از دفتر حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، بخش استفتائات.

3-به نقل از دفتر حضرت آیت‌الله العظمی تبریزی و آیت‌الله العظمی سیستانی، بخش استفتائات.

4-به نقل از دفتر حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی، بخش استفتائات.

5-همان

6-دفتر حضرت آیت‌الله العظمی فاضل لنکرانی، بخش استفتائات،86/3/7

7-به نقل از دفتر حضرت آیت‌الله العظمی بهجت، بخش استفتائات.

آخرین اخبار
پربازدید ها