امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159581
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 219
به گزارش پیروان مــوعــود،شلدون ادلسون سرمایه‌دار یهودی آمریکایی، هفته گذشته در دیداری خصوصی با دونالد ترامپ گفت حاضر است بیشتر از هر ستاد دیگری ...


به گزارش پیروان مــوعــود،شلدون ادلسون سرمایه‌دار یهودی آمریکایی، هفته گذشته در دیداری خصوصی با دونالد ترامپ گفت حاضر است بیشتر از هر ستاد دیگری درگذشته، به او در پیروزی در انتخابات کمک کند. به گفته دو جمهوری‌خواه آشنا به مواضع ادلسون، این مبلغ می‌تواند بیش از صد میلیون دلار باشد.

آن‌طور که به نظر می‌رسد، ادلسون میلیاردر ساکن لس‌آنجلس، تصمیم گرفته است کمک‌های مالی‌اش را در اختیار جمهوری‌خواهان کنگره قرار دهد و به گروه‌های حامی ستاد ترامپ کمک کند. دو جمهوری‌خواه آشنا با برنامه‌های ادلسون حاضر به فاش نام‌هایشان نشدند زیرا اجازه صحبت درباره این برنامه‌ها را نداشتند.

تعهد ادلسون به ترامپ، بسیار بجا و خوش موقع بود. ترامپ برای تأمین هزینه‌های تبلیغاتی بر ثروت خود و کمک‌های مردمی تکیه کرده بود و فاقد یک شبکه‌ی حمایت مالی قوی برای ادامه مبارزه بود. دونالد ترامپ اندکی پیش اعلام کرده بود که ممکن است به یک میلیارد دلار کمک‌هزینه نیاز داشته باشد؛ اما به تازگی برای جمع‌آوری کمک‌هزینه و استخدام کارمندان مالی اقدام کرده است. بسیاری از اهداکنندگان ثروتمند در این حزب ازجمله برادران کوک اعلام کرده‌اند حاضر به حمایت از این نامزد انتخابات نیستند.

آنچه نامعلوم است نحوه و برنامه اهدای کمک شلدون ادلسون به ستاد ترامپ است. او حداکثرِ مجاز را به ستاد انتخاباتی ترامپ و کمیته ملی جمهوری‌خواهان اهدا خواهد کرد. اما اهدای مبلغی که وی در نظر دارد باید از طریق یک "کمیته عالی اقدامات سیاسی" (Super PAC) با توانایی پذیرش کمک‌هزینه‌های نامحدود، انجام شود.

طبق گفته جمهوری‌خواهان آشنا با برنامه‌های ادلسون، او و مشاورانش در حال بررسی و انتخاب Super PAC مناسب و شیوه اهدای این حجم از کمک‌هزینه هستند. ستاد ترامپ نسبت به گروه‌هایی که حاضر به کمک هستند محتاطانه عمل می‌کند. ترامپ بارها در سخنرانی‌هایش از رقیبان خود برای دریافت کمک‌هزینه از Super PAC ها انتقاد کرده است و اعتقاد دارد رقیبانش خود را به اهداکننده‌های پولدار می‌فروشند.

ادلسون ۸۲ ساله، مدیر اجرایی سازمان "لاس‌وگاس سندز" و یکی از ثروتمندترین افراد زنده دنیا به شمار می‌رود که درگذشته نیز میلیون‌ها دلار به نامزدهای جمهوری‌خواه کمک مالی کرده است. بر اساس نتایج منتشرشده از تحقیقات موسسه "پروپابلیکا"، ادلسون در سال ۲۰۱۲ حداقل نودوهشت میلیون دلار به فعالیت‌های جمهوری‌خواهان اختصاص داده است.

ادلسون که بن‌بست‌های کنگره‌ای را مانع فعالیت‌های خود می‌داند اعتقاد دارد تنها راه برای تغییر سیستم سیاسی کشور انتصاب یک جمهوری‌خواه به ریاست جمهوری آمریکاست.

گرچه ممکن است به برخی نامزدهای فرمانداری یا محلی کمک کند، اما برنامه‌ای برای کمک به کاندیدهای کنگره یا Super PAC ها  ندارد. این گروه‌ها برای حفظ قدرت جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان و سنا تلاش می‌کنند.

ادلسون و همسرش مریم، با دونالد ترامپ و مدیر ستادش کوری لواندوفسکی، در هتلی در منهتن دیدار کرد. این دو سرمایه‌دار که یکدیگر را به‌خوبی نمی‌شناسند، قبلاً در ستاد انتخاباتی ترامپ دیدار کرده بودند.

اما گفتگوی هفته گذشته، اولین دیدار رودرروی آن‌ها پس از پیروزی ترامپ در انتخابات درون‌حزبی بود.

ترامپ به ادلسون و همسرش اطمینان داد که در جهت حفظ منافع و امنیت اسرائیل که برای این زوج بسیار بااهمیت است، تلاش خواهد کرد.

در انتخابات مقدماتی، ادلسون حامی سناتور تد کروز بود که البته نسبت به کمک‌های مالی وی به نیوت گینگریچ در سال ۲۰۱۲، بسیار کمتر بود. در ماه اکتبر، ترامپ در توییتر خود ادلسون را خطاب قرارداد و گفت: " او می‌خواهد مارکو روبیو را عروسک خیمه‌شب‌بازی خود کند."

اما به‌وضوح ادلسون از این پیام ناراحت نشد و یا ترامپ را بخشید. ادلسون هفته گذشته به خبرنگاران اعلام کرد از ترامپ حمایت خواهد کرد و در سرمقاله‌ای در روزنامه واشنگتن‌پست در روز جمعه از او ستایش کرد.

ادلسون در این مقاله گفت: "او نامزدی با تجارب اجرایی و مدیریتی واقعی است که این تجارب را با تعهدات و خطرات سرمایه خودش کسب کرده است، نه دولت. ادلسون افزود: " ترامپ جنبشی غیرقابل‌انکار در کشور به وجود آورده است."
 

منبع: مهر

 

برچسب ها: ترامپ,آمریکا
آخرین اخبار
پربازدید ها