امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۶:۰۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1596
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 334
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر لوکاشنکو" رئیس‌جمهوری بلاروس روز جمعه در پیامی برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر لوکاشنکو" رئیس‌جمهوری بلاروس روز جمعه در پیامی برای پارلمان و ملت بلاروس اعلام کرد که تحریم‌های کشورهای غربی علیه این کشور موثر نبوده و تاثیری بر بلاروس نگذاشته‌اند. 

لوکاشنکو افزود: نیازی نیست که تا این اندازه بر ما فشار وارد کنید. همه این تحریم‌ها بی تاثیر هستند. البته نباید ما را در مقابل انتخاب «این یا آن» قرار دهید. نقش ما کاملا مشخص است: بلاروس با توجه به موقعیت جغرافیایی خود نقش پلی ارتباطی بین شرق و غرب را بازی می‌کند و به همین دلیل باید دارای ثبات و آرامش باشد.

رئیس‌جمهوری بلاروس تاکید کرد: دموکراسی در کشور ما اصلا کمتر از آنچه در کشورهای غربی وجود دارد، نیست. ما قصد نداریم هیچ انقلابی انجام دهیم. در اینجا مخالفان هیچ گردهم آیی گسترده برگزار نمی‌کنند. البته مخالفان واقعی که با دولت موافق نیستند، بگذارید که فعالیت داشته باشند و حرف خود را بزنند، ولی بمب گذاری، تیراندازی و حمله تروریستی در کار نخواهد بود.

وی همچنین  باابراز اطمینان از اینکه تمایلی برای مشاجره با غرب ندارد، افزود: ما می‌خواهیم که با ما درست برخورد شود، روابط عادی با کشورهای غربی داشته باشیم. بلاروس همواره به تعهدات بین المللی خود پایبند بوده و همکاری خوبی با سازمان‌های بین المللی در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مهاجرت غیرقانونی به اروپا دارد. و این مسئله می‌تواند دستور کار مناسبی برای مذاکره با آمریکا و کشورهای اروپایی باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها