امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159604
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 242
به گزارش پیروان مــوعــود، "هولگر مونش"، رئیس ادراه فدرال پلیس جنایی آلمان در گفتگو با نشریه "فوکوس" درباره افزایش پتانسیل تهدیدات تروریستی از طرف ...


به گزارش پیروان مــوعــود، "هولگر مونش"، رئیس ادراه فدرال پلیس جنایی آلمان در گفتگو با نشریه "فوکوس" درباره افزایش پتانسیل تهدیدات تروریستی از طرف تروریست‌هایی که از عراق و سوریه بر می گردند ابراز نگرانی شدید کرده و گفت: صحنه های سلفی در آلمان به حدود 8600 تن افزایش پیدا کرده است. دوره افراط گرایی جوانان همواره کوتاه تر می شود.

وی افزود: ما حدود 490 به اصطلاح عنصر خطر و فتنه را شناسایی کرده ایم که از آن ها انتظار ارتکاب جدی ترین جرائم می رود. تحت نظر داشتن این صحنه ها و گروه ها چالش بزرگی برای سازمان های امنیتی است. دوم اینکه عاملان این گونه جرائم به صورت فزاینده ای حرفه ای تر  و هویت آن ها مخفی می شود. سازمان های امنیتی باید با این گونه تحولات به صورت حرفه ای برخورد کنند.

مونش همچنین گفت: ما باید طرح های مبارزه و استراتژی های پیشگیری خود را تقویت کنیم، همچنین ابزار تحقیقی از جمله در زمینه نظارت ارتباطات راه دور و از نظر فنی باید توسعه یابد. در همه نقاط تا به حال موفقیت ها و پیشرفت هایی وجود داشته اما هنوز کارهای زیادی هست که باید انجام شود.

وی همچنین از سفر حدود 810 تبعه آلمانی به مناطق بحرانی در عراق و سوریه خبر داده و درباره بازگشت این تروریست‌های افراط گرا به کشور که آموزش های نظامی دیده و تجربه جنگی پیدا کرده اند هشدار داد.

رئیس اداره فدرال پلیس جنایی آلمان همچنین تصریح کرد که این افراد در مناطق جنگی در انزوا زندگی نکرده و با همفکران خود ارتباطاتی داشته اند. همانگونه که حملات تروریستی پاریس و بروکسل نشان می دهد از این ارتباطات ساخته شده استفاده می شود.

وی از ساخته شدن شبکه های افراطی در اروپا خبر داده که سازمان های امنیتی تنها از طریق یک مدیریت اطلاعاتی دولتی گسترده می توانند با آن برخورد کرد.

مونش همچنین از تاثیرات مستقیم تحولات در مناطق بحرانی که داعش حضور گسترده ای در آن دارد بر شرایط امنیتی آلمان خبر داده و گفت: شکست های داعش در عراق و سوریه این گروه های تروریستی را تحت فشار قرار می دهد.  در این صورت حملات تروریستی موثر در سطح دنیا برای افزایش اعتبار این سازمان تروریستی در بین طرفدارانش اهمیت پیدا می کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مدتهاست داعش به صورت مشخص تهدید به حملات تروریستی در غرب و صراحتا در آلمان می کند گفت: در این رابطه ما باید انتظار حملات تروریستی را داشته باشیم؛ سطح این تهدید بالا است.

مونش در عین حال گفت: اما من می توانم به شما اطمینان دهم که سازمان های امنیتی برای ابعاد جدید این تهدید از طرف داعش آماده اند. ما بلافاصله بعد از حملات تروریستی در فرانسه در سال گذشته یک بار دیگر طرح ها و فرآیندهای عملیاتی خود در تبادل اطلاعات ملی و بین المللی را تقویت کردیم.
 

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها