امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15961
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عراق، فراکسیون دولت قانون عراق به رهبری نوری مالکی نخست وزیر این کشور، انتخابات ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عراق، فراکسیون دولت قانون عراق به رهبری نوری مالکی نخست وزیر این کشور، انتخابات ریاست جمهوری در ایران را نمایش واقعی دمکراسی و افتخاری برای تمام مسلمانان جهان دانست.

بنابر اعلام این فراکسیون حماسه دمکراسی در ایران، درسی برای تمام دیکتاتورهای جهان است.

در همین راستا «علی الشلاه» سخنگوی ائتلاف دولت قانون در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد اظهار داشت: پیشرفت‌های ایران پس از انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای قابل ملاحظه آن در زمینه‌های مختلف، موجب شده است این کشور دیگر جزء کشورهای جهان سوم نباشد.

وی تاکید کرد: یکی از بارزترین دستاوردهای انقلاب ایران، چرخش مسالمت‌آمیز قدرت در آن با استفاده از برگزاری انتخابات است و همین امر توجه جهانیان را به خود جلب کرده است تا جایی که دشمنان پیش از دوستان به سلامت و شفافیت انتخابات در ایران اذعان دارند.

سخنگوی دولت قانون با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در فضایی آرام و دوستانه تصریح کرد: گردش قدرت در ایران به شیوه ای دمکراتیک صورت می گیرد و مردم آن از پختگی و دانش سیاسی برخوردار هستند.

وی گفت: روند انتخابات رئیس جمهور جدید ایران بسیار قابل احترام بوده و تعجب و شگفتی جهانیان را برانگیخت و به این ترتیب جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ثابت کرد که در سایه ولایت فقیه و رهبری آیت الله خامنه ای مبتنی بر خواست و اراده مردمی است.

کشورهای عربی از ایران الگو بگیرند

الشلاه کشورهای عربی را به الگو قرار دادن ایران در برگزاری انتخابات فراخوانده و اظهارداشت: قدرت در برخی کشورهای عربی ارثی است و یا انتخابات در آن با تقلب همراه بوده و ظاهری است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها