امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159613
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 240
به گزارش پیروان مــوعــود، این تحقیق که توسط دولت آمریکا در میان 41 هزار خانواده آمریکایی کاربر اینترنت انجام شده است، نشان می‌دهد که عدم وجود ...

به گزارش پیروان مــوعــود، این تحقیق که توسط دولت آمریکا در میان 41 هزار خانواده آمریکایی کاربر اینترنت انجام شده است، نشان می‌دهد که عدم وجود امنیت در فضای وب پیامدهایی داشته که فراتر از آسیب‌های مستقیم دستبرد به اطلاعات شخصی افراد است.

روزنامه واشنگتن‌پست می‌گوید تحقیق انجام گرفته نشان می‌دهد برخی مصرف‌کنندگان به مرحله‌ای رسیده‌اند که فکر می‌کنند دیگر نمی‌توانند برای انجام کارهای روزانه به اینترنت اعتماد کنند.

پیمایش انجام گرفته نشان می‌دهد که 20 درصد از پاسخ‌دهندگان نوعی از سرقت هویت، نقض امنیت آنلاین، یا دیگر مسائل مشابه در یک سال گذشته رنج بوده‌اند. در کل45 درصد اعلام کرده‌اند که نگرانی‌های‌شان درباره امنیت و حریم خصوصی آنلاین باعث گشته استفاده از اینترنت را در بسیاری موارد متوقف کنند.

 

دو سوم افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند سرقت هویت را بزرگترین نگرانی خود اعلام کرده‌اند، در حالیکه نزدیک نیمی از شرکت کنندگان کلاهبرداری کارت‌های اعتباری و بانکی را مطرح کرده‌اند. یک پنحم افراد نیز جمع‌آوری اطلاعات توسط دولت را بزرگترین نگرانی‌شان خوانده‌اند.

تحقیق انجام گرفته توسط شرکت NTIA نشان می‌دهد هر چقدر افراد از ابزار آنلاین بیشتری برخودار باشند احتمال به سرقت رفتن اطلاعات‌شان بیشتر است. 9 درصد آنهایی که از فقط یک دستگاه لپ‌تاپ، کامپیوتر و یا گوشی هوشمند برخوردارند، یک حادثه امنیتی را گزارش داده‌اند. این رقم برای افرادی که دستکم پنج دستگاه دارند بیش از سه برابر شده است.

منبع: تسنیم

 

 

آخرین اخبار