امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159618
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 192
به گزارش پیروان مــوعــود، موسسه تحقیقاتی «مودی» گزارش داد: عربستان سعودی که به عنوان بزرگترین اقتصاد عربی محسوب می شود، به دلیل کاهش ...

به گزارش پیروان مــوعــود، موسسه تحقیقاتی «مودی» گزارش داد: عربستان سعودی که به عنوان بزرگترین اقتصاد عربی محسوب می شود، به دلیل کاهش چشمگیر بهای نفت که از سال ۲۰۱۴ میلادی کلید خورد و این کشور هم یکی از طراحان اصلی این سناریو بود، اقتصاد خود را در حال بیمار شدن می‌بیند.

پیش بینی می شود کاهش ذخایر ارزی عربستان سعودی تا سال ۲۰۱۹ میلادی ادامه پیدا کند و به ۴۶۰ میلیارد دلار برسد. بررسی‌های موسسه «مودی» نشان می دهد کسری بودجه عربستان سعودی بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ میلادی سالانه معادل ۹.۵ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور باشد که این رقم نیازمند ۳۲۴ میلیارد دلار کمک مالی است.

البته عربستان سعودی در ماه گذشته میلادی ۱۰ میلیارد دلار از بانک‌های بین المللی وام گرفت که بر آورد می شود این رقم برای سال آینده میلادی با افزایش چشمگیری روبرو شود.

در صورتی که عربستان سعودی در اقتصاد خود اصلاحاتی را انجام ندهد و از وابستگی به نفت رهایی پیدا نکند و به افزایش صادرات محصولات غیر نفتی روی نیاورد با وخیم تر شدن شرایط اقتصادی روبرو خواهد شد.
 

منبع: مهر

 

آخرین اخبار
پربازدید ها