امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15962
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ایالت «تگزاس» آمریکا برای اعدام پانصدمین زندانی از سال 1967 که قانون اعدام احیا شد، آماده ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ایالت «تگزاس» آمریکا برای اعدام پانصدمین زندانی از سال 1967 که قانون اعدام احیا شد، آماده می‌شود.

بر اساس این گزارش، قرا است روز چهارشنبه هفته جاری، «کیمبرلی مک کارتی» زندانی 52 ساله در زندان «هانتسویل» با تزریق مواد کشنده اعدام شود.

مقامات ایالت تگزاس اعلام کردند که این فرد در سال 1997 یک استاد دانشگاه 71 ساله بازنشسته به نام پروفسور «دوروتی بوث» را به قتل رسانده است.

فعالان مخالف حکم اعدام قرار است زندان ایالت تگزاس با آجرهای قرمز رنگ که معروف به «Walls Unit» تجمع کنند تا اعتراض خود را به اجرای این حکم اعدام نشان دهند.

در سال 1976، دیوان عالی آمریکا ممنوعیت استفاده از حکم اعدام را لغو کرد و از آن موقع، یکهزار و 336 نفر در سراسر آمریکا اعدام شده‌اند که بیش از یک سوم از این تعداد تنها در ایالت تگزاس بوده‌اند.

طبق آمار و ارقام منتشر شده، سه هزار و 125 زندانی در آمریکا در صف انتظار اعدام هستند و اگر اعدام روز چهارشنبه هفته جاری در تگزاس صورت گیرد، مک کارتی، هفدهمین زندانی آمریکایی خواهد بود که در 6 ماهه اول سال 2013 اعدام شده‌اند.

دیگر آمار و ارقام حاکی از آن است که 43 نفر در سال 2012 اعدام شده‌اند که تعداد در سال 2002، 71 نفر بوده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها