امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159628
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 226
به گزارش «پیروان مــوعــود»، الازهر امروز اعلام کرد سفر شیخ الازهر احمد الطیب به سنگال و مالی منتفی شده است.شیخ الازهر قرار بود پس از ماه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، الازهر امروز اعلام کرد سفر شیخ الازهر احمد الطیب به سنگال و مالی منتفی شده است.

شیخ الازهر قرار بود پس از ماه رمضان به این دو کشور آفریقایی سفر کند و اکنون برخی منابع الازهر گفته اند سبب به تاخیر افتادن این سفر این است که می خواهند مقدمات بهتری برای آن فراهم شود و بدین ترتیب سفر احمد الطیب به آفریقا منحصر به نیجریه خواهد بود.

اما به هم خوردن سفر شیخ الازهر به مالی و سنگال پس از آن صورت می گیرد که علمای سنگال در نشستی علمی که با حضور علمای الازهر و دارافتاء مصر در سنگال برگزار شده بود، با مطرح کردن سؤالاتی از علمای الازهر، آنها را به چالش کشیدند و اکنون ویدئوی مربوط به این نشست در میان مردم دست به دست می شود و باعث شده الازهر و دارالافتاء در وضعیتی دشوار قرار بگیرند.

علمای سنگال در این نشست علمی درباره علت حمایت الازهر و شیخ آن از کودتای السیسی پرسیده بودند و اینکه چرا شیخ الازهر پس از کودتا علیه مرسی در کنار دولت کودتا ایستاد؟

این سؤال ها در حالی در این نشست مطرح می شد که علمای الازهر برای پاسخ گفتن به این سؤالات به دست و پا افتادند و یکی از آنها در پاسخ گفت: این کودتا توسط مسلمانان صورت گرفته و بزرگ ترین نهاد دینی مصر از آن حمایت کرده پس ما باید مفهوم کودتا در اسلام را بررسی کنیم!

اما یکی دیگر از علمای سنگال این پرسش را از علمای الازهر مطرح کرد که موضع الازهر در برابر اتفاقات میدان رابعه عدویه در جریان کودتا و بازداشت صدها دختر به ویژه از میان دانشجویان الازهر در این میدان و تجاوز به برخی از این دختران توسط کودتاچیان چیست؟ که این پرسش نیز با انکار عالم مصری روبرو شد و گفت: شیخ الازهر نیز در این باره موضعی نداشته است.

اما مطرح شدن این احتمال برای منتفی شدن سفر شیخ الازهر به سنگال در حالی مطرح می شود که مسئولان الازهر گفته اند منتفی شدن سفر شیخ الازهر به سنگال هیچ ارتباطی با این ویدئو ندارد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

 

آخرین اخبار
پربازدید ها