امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159630
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 259
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شیخ حمزه احمد موسی، یکی از رهیافتگان به مکتب تشیع از کشور نیجریه و همچنین از مریدان شیخ زکزاکی در سلسله ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شیخ حمزه احمد موسی، یکی از رهیافتگان به مکتب تشیع از کشور نیجریه و همچنین از مریدان شیخ زکزاکی در سلسله نشست‌های تخصصی مهدویت که در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن کریم شیراز به‌مدت ۶ روز در حال برگزاری است،  گفت: فرهنگ اسلامی در طول تاریخ رشد کرد تا به ما رسید.

فعالیت‌های گسترده‌ای در خصوص مهدویت در آفریقا انجام می‌شود
وی با بیان اینکه در قاره آفریقا به خصوص طی سال‌های اخیر فعالیت‌های گسترده‌ای در خصوص مهدویت انجام شده است، افزود: به خصوص در کشور نیجریه و با فعالیت‌های شیخ زکزاکی این مسئله بسیار مورد توجه مسلمانان قرار گرفته است.

احمد موسی با اشاره به برنامه‌های کشور نیجریه در ایام سالروز میلاد منجی عالم بشریت، حضرت مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) گفت: در کشور ما از اول تا ۱۶ ماه شعبان برنامه‌های مختلفی برای گرامیداشت این روز برگزار می‌شود که این برنامه‌ها طی روزهای ۱۴ تا ۱۶ شعبان به اوج خود می‌رسند.
 وی، برگزاری مسابقات قرآن و ورزشی و همچنین سخنرانی‌های مذهبی را از جمله این برنامه‌ها برشمرد و گفت: طبق رسم همه ساله شیخ زکزاکی در این سه روز روزی  دوبار سخنرانی می‌کند یکی بعد از نماز ظهر و عصر و دیگری بعد از نماز مغرب و عشاء که سخنرانی اول درباره مسائل و اوضاع جهان اسلام و انسان‌هاست و سخنرانی دوم درباره تشریح وظایف منتظران مهدی(عج) است که حدوداً تا ساعت یک و نیم بامداد به طول می‌انجامد.

حتی بارندگی هم نمی‌تواند مردم نیجریه را از شنیدن سخنرانی شیخ زکزاکی در فضای آزاد منصرف کند
احمد موسی ادامه داد: جالب این است كه هر ساله شاید ۲ میلیون نفر در حسینیه بقیةالله(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در روز ۱۵ شعبان جمع می‌شدند که حجم این حسینیه کفاف ازدیاد جمعیت را نمی‌داد به همین دلیل بسیاری از مردم در خارج از حسینیه و اطراف آن سخنان شیخ زکزاکی را گوش می‌دادند و برای این مسئله بسیار صبوری می‌کردند به حدی که حتی اگر باران هم می‌بارید باز هیچکس از جایش برنمی‌خاست و همه می‌نشستند و گوش می‌دادند.
وی با بیان اینکه در کشور نیجریه ما یک گروه به نام حرکت اسلامی را همانند بسیج ایران تشکیل داده‌ایم، گفت: در روز ۱۶ شعبان این گروه که خود را سربازان امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) می‌داند، برنامه‌های خود را اجرا می‌کند که مؤسسات مردمی و شخصیت‌های فرهنگی، اجتماعی، دانشگاهی و غیره نیز در جلسات آن‌ها شرکت می‌کنند ضمن اینکه آنان به مردم هدیه می‌دهند.

بعد از عاشورا، مهدویت مهم‌ترین برنامه‌های مسلمانان نیجریه محسوب می‌شود
احمد موسی با تأکید بر اینکه برنامه‌های مهدویت در کشور نیجریه بسیار گسترده و مهم است، گفت: بعد از عاشورا، برنامه مهدویت از مهم‌ترین برنامه‌های مسلمانان این کشور محسوب می‌شود.
این رهیافته به مکتب تشیع اظهار کرد: علاوه بر این‌ها گروه حرکت اسلامی از اول تا ۱۳ شعبان به بیمارستان‌های نیجریه رفته و به بیماران نیازمند کمک می‌کنند حتی اگر لازم باشد خون هم هدیه می‌کنند به همین دلیل است که می‌گوییم مسئله مهدویت به خاطر انجام چنین اقداماتی در نیجریه مورد توجه گسترده قرار گرفته است.
وی در ادامه به آخرین وضعیت شیخ زکزاکی اشاره کرد و گفت: ما تا حدود ۴۰ روز قبل هیچ خبری از سلامتی ایشان بعد از آن جنایت‌های وحشیانه ارتش بر علیه ایشان نداشتیم زیرا وضعیت سلامتی ایشان بسیار نامساعد بود به طوری که گلوله به کنار چشم چپشان اصابت کرده و همچنین استخوان‌های دست و پای چپ او کاملاً نابود شده بود.

زنده ماندن شیخ زکزاکی معجزه است
احمد موسی با تأکید بر اینکه با این وضعیت و آن حالی که شیخ زکزاکی را بردند، زنده ماندن ایشان یک معجزه است، گفت: بعد از حادثه به مدت چند روز ایشان بیهوش بود به همین خاطر گروه بوکوحرام و ارتش رفتند خانه ایشان، حسینیه بقیةالله(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مؤسسه تعلیم و تربیت و هرچیزی که متعلق به ایشان بود را کاملاً خراب کردند و از بین بردند چون فكر می‌كردند که شیخ زكزاكی شهید شده و دیگر كار تشیع در این کشور تمام شده است.

حتی دولت نیجریه هم به معجزه بودن زنده ماندن شیخ زکزاکی پی بردند
وی ادامه داد: بحمد الهی بعد از ۵ روز از آن وضعیت دست شیخ زکزاکی کمی حرکت کرد به همین دلیل او را به بیمارستان منتقل کردند که پزشکان آنجا گفتند که وضعیت دست و پای او اصلاً مساعد نیست و تمام استخوان‌های او نابوده شده و این بیمارستان نمی‌تواند او را معالجه کند، لذا او را به بیمارستانی در پایتخت نیجریه منتقل کردند که وقتی در آنجا دوباره از دست و پای ایشان عکسبرداری کردند، دیدند که دست و پای او سالم است یعنی معجزه‌ای برای سلامتی ایشان رخ داده است و اینجا بود که دولت نیجریه کمی عقب‌نشینی کرد زیرا به معجزه بودن سلامتی شیخ زکزاکی پی برد.
 مرید شیخ زکزاکی ادامه داد: تا حدود ۴۰ روز دولت نیجریه اجازه نداد کسی با شیخ زکزاکی ملاقات کند تا اینکه بعد از آن به خانواده و علمای نیجریه اجازه ملاقات داده شد اما هرکسی که به دیدن او می‌رفت بسیار گریه می‌کرد زیرا هنوز وضعیت سلامتی ایشان مساعد نیست و آنچه که به گوش ما رسیده، چشم چپ ایشان کلاً نابود شده است.

وی گفت: بعد از اینکه اعضای حرکت اسلامی با شیخ زکزاکی دیدار کردند، با خبرنگاران مصاحبه‌ای انجام دادند که دولت نیجریه باید شیخ زکزاکی را آزاد کند تا مداوا شود زیرا اوضاع سلامتی ایشان بسیار وخیم است.
احمد موسی با تصریح اینکه دولت نیجریه هم‌اکنون منتظر یک حرکت غیرمناسب از شیعیان هستند تا بهانه‌ای پیدا کرده و آن‌ها را تار و مار کنند، گفت: بحمد الهی مردم نیجریه شیعیان را تأیید می‌کنند و در این عرصه بسیاری هم شیعه شدند زیرا مظلومیت شیعیان را دیدند که علی‌رغم اینکه شیعیان به جامعه نیجریه بسیار کمک می‌کنند، اما مورد ظلم دولت واقع می‌شوند.

گروه اسلامی نیجریه با تمام مسلمانان ارتباط برقرار می‌کند
وی اظهار کرد: شیعیان نیجریه با تمام گروه‌های اسلامی ارتباط برقرار می‌کنند و تلاش می‌کنند تا با آنان متحد شوند حتی با وهابی‌ها به همین دلیل برخی از آن‌ها گروه حرکت اسلامی را تأیید می‌کنند و مسلماً در آینده اوضاع از این بهتر هم خواهد شد.


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

 

آخرین اخبار
پربازدید ها