امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159664
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 209
به گزارش پیروان مــوعــود، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا روز یکشنبه گفت که نمی‌خواهد یک سخنرانی معمولی در جشن فارغ‌التحصیلی داشته ...

به گزارش پیروان مــوعــود، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا روز یکشنبه گفت که نمی‌خواهد یک سخنرانی معمولی در جشن فارغ‌التحصیلی داشته باشد و به جای آن لیستی از پیشنهاداتی برای سخنرانی اعلام کرد که در واقع اشاره‌ای مستقیم به مسائلی بود که دونالد ترامپ کارزار انتخاباتی‌اش را روی آن استوار کرده است.

اوباما در ابتدا به سراغ شعار انتخاباتی ترامپ موسوم به "آمریکا را دوباره بزرگ کنید" رفت و به وضوح گفت که چه فکری درباره کارزار این نامزد میلیاردر جمهوری‌خواهان می‌کند.

وی به دانشجویان گفت: «بگذارید کمی صریح باشم، جهل و نادانی چه در سیاست و چه زندگی فضیلت نیست. جالب نیست زمانی که چیزی می‌شنوید ندانید دقیقا واقعیت چیست. وقتی می‌شنوید کسی برای روزهای خوب گذشته اشتیاق نشان می‌دهد، آن را باور نکنید. به‌رغم چیزهایی که ممکن است شما در مبارزات انتخاباتی بشنوید، باور دارم دلیلی که آمریکا نمی‌خواهد عقب‌گرد داشته باشد این است که از آینده هراسی ندارد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه به طرح‌های جنجالی ترامپ برای ساخت دیوار میان ایالات متحده و مکزیک با هدف متوقف کردن ورود مهاجران غیر قانونی و نیز ممنوعیت ورود مسلمانان به این کشور پرداخت. وی گفت: «جهان بیش از هر زمان دیگری به هم پیوسته شده است و هر روز پیوسته‌تر هم می‌شود. ساخت دیوار این روند را تغییر نمی‌دهد. جدا و یا تحقیر کردن مسلمانان و اینکه می‌گویند در زمان ورود باید چگونه با آنها برخورد شود، تنها خیانت به ارزش‌های ما نیست. این خیانت به هویت ماست. ما بسیاری از جوامع را در داخل و یا خارج بیگانه می‌پنداریم در حالی که آنها مهمترین شرکای ما در مبارزه با افراطگرایی خشونت‌آمیز هستند.»

اوباما درباره هر اقدامی که به انزوای آمریکا بینجامد هشدار داد و تاکید کرد: این که می‌گویند دیواری بی‌پایان در مرزهایمان بکشیم و مشکلات خودمان را به گردن مهاجران بیندازیم، این نه تنها مغایر با تاریخ ماست، بلکه مغایر با روند رشد، خلاقیت و نوآوری و پویایی است جامعه ما برای جذب هر فرد کوشایی از هر گوشه دنیا داشته است. ما اینگونه آمریکا شدیم و حال چرا می‌خواهیم این روند را متوقف کنیم؟

منبع: ایسنا

 

آخرین اخبار