امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۰۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159666
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 207
به گزارش پیروان مــوعــود، «فرانک والتر اشتاین‌مایر» وزیر خارجه آلمان بار دیگر بر اهمیت نقش مسکو در حل مسایل بسیار جدی جهانی و ...

به گزارش پیروان مــوعــود، «فرانک والتر اشتاین‌مایر» وزیر خارجه آلمان بار دیگر بر اهمیت نقش مسکو در حل مسایل بسیار جدی جهانی و بحران‌ها تاکید کرد.

وی در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «تاگس‌اشپیگل» گفت که انزوا سیاستی (کارآمد) نیست و مداخله روسیه می‌تواند در زمینه ثبات در لیبی ضروری باشد.

وزیر خارجه آلمان همچنین به نقش مهم و تاریخی روسیه در دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران و آتش‌بس در سوریه اشاره کرد و گفت: «اروپا و دیگر کشورها به روسیه برای حل بحران های مهم جهانی نیاز دارند.»

اشتاین‌مایر افزود: «به خصوص گفت‌وگوی مستقیم میان آمریکایی‌ها و روس‌ها باعث کاهش ویژه خشونت در سوریه شده است و من چنین چیزی را درباره لیبی پیش‌بینی می‌کنم.ما در این مورد هم به همکاری روسیه نیاز داریم.»

وی با استقبال از حضور مجدد روسیه در گروه 8 همچنین گفت: «در حالی که برخی از کشورهای غربی حضور روسیه در مجامع جهانی را به عنوان هدیه‌ای به این کشور تلقی می‌کنند این را فراموش می‌کنند که ما هم علاقه داریم که این کشور را به عنوان کشوری که مسئولیت دارد وارد جامعه جهانی کنیم.»

در پی بحرانی شدن روابط میان روسیه و غرب به دنبال بحران اوکراین و جدا شدن شبه‌جزیره کریمه از اوکراین گروه 8، روسیه را از این گروه اخراج کرد. اشتاین‌مایر پیش از این هم از بازگشت روسیه به این گروه استقبال کرده بود.

منبع: فارس

 

برچسب ها: روسیه,آلمان
آخرین اخبار