امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159675
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 364
به گزارش پیروان مــوعــود، انجمن حقوق بشر بحرین در گزارش هفتگی خود اعلام کرد: طی یک هفته گذشته (از هفتم تا 13 ماه می ــ 18 تا 24 اردیبهشت ماه) 25 ...

به گزارش پیروان مــوعــود، انجمن حقوق بشر بحرین در گزارش هفتگی خود اعلام کرد: طی یک هفته گذشته (از هفتم تا 13 ماه می ــ 18 تا 24 اردیبهشت ماه) 25 مورد بازداشت خودسرانه، 15 مورد ناپدید شدن افراد و 13 مورد شکنجه و بدرفتاری گزارش شده است.

این انجمن افزود: در همین مدت، 89 حکم ظالمانه علیه 19 شهروند بحرینی صادر شده است. 18 تجمع مسالمت آمیز از مجموع 36 تجمع نیز سرکوب شده و بازداشت موقت 85 نفر دیگر نیز از سوی دادستانی کل یا دادگاه تمدید شده است.

انجمن حقوق بشر بحرین در این گزارش از بازداشت سه کودک به‌نام‌های حسن جمیل از منطقه السنابس و محمد احمد عبدالحسین العم و ناصر جمعه خبر  داد. حسن جمیل در خیابان و دو نفر دیگر در یورش به خانه‌های آنها در منطقه العالی بازداشت شدند.

براساس این گزارش، موارد ناپدیدشدن شهروندان نیز در پنج منطقه الدیه، کرباباد، الدیر، سماهیج و النعیم بود.

این انجمن خاطرنشان کرد: 85 نفری که دوره بازداشت موقت آنها تمدید شد، از اهالی مناطق چهارده‌گانه النویدرات، بنی‌جمرة، شهرکان، الدیه، عالی، المنامة، السنابس، کرباباد، مدینة حمد، النعیم، المرخ، جبلة حبشی، جدحفص و سترة ــ وادیان بودند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می‌کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده‌اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی‌مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته‌های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته‌ها هستند.

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار