امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15971
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت»، چندصد نفر از ساکنان بیت‌المقدس شنبه شب در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت»، چندصد نفر از ساکنان بیت‌المقدس شنبه شب در اعتراض به طرح کابینه اسرائیل برای صدور بخش بزرگی از ذخایر گاز طبیعی به خارج، تظاهرات کردند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات تلاش کردند تا مسیر خیابان‌ها را مسدود کنند که این امر با واکنش نیروهای پلیس مواجه شد. در حالی که تایمز اسرائیل تعداد بازداشت‌شدگان را 4 نفر گزارش کرده، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» نوشته است که در این تظاهرات‌ 10 نفر بازداشت شده‌اند.

طرح صدور 40درصد از ذخایر گاز طبیعی از هفته قبل در کابینه رژیم‌صهیونیستی مطرح شده و قرار است امروز وزرا به آن رأی دهند. این طرح در صورت تصویب در کابینه به اجرا گذاشته می‌شود، با این حال جمعی از نمایندگان پارلمان اسرائیل، همه‌پرسی در مورد این طرح را خواستار شده‌اند.

«عیتان کیبل» یکی از نمایندگان پارلمان و از مخالفان این طرح است. وی در صفحه فیس‌بوکش در این مورد نوشته است: دولت می‌خواهد بدون در نظر گرفتن نیازهای کوتاه مدت و بلند مدت بازار اسرائیل، بخش بزرگی از گاز را صادر کند.

پیش از این «شلی یخیموویچ» رهبر حزب کار اسرائیل هم به شدت از این طرح «بنیامین نتانیاهو» انتقاد کرده و گفته بود این کار تنها به شرکت‌های گاز نفع می‌رساند و سودی برای اسرائیلی‌ها ندارد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها