امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15972
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، شبکه القاعده در مغرب عربی در بیانیه ای که دیروز شنبه منتشر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، شبکه القاعده در مغرب عربی در بیانیه ای که دیروز شنبه منتشر کرد از زنده بودن هشت گروگان اروپایی که این شبکه در اختیار دارد، خبر داد.

این شبکه در بیانیه ای که موسسه رسانه ای اندلس منتشر کرد و چند پایگاه اینترنتی جهادی دیگر نیز  نقل کردند گفت:ما می خواهیم به خانواده ها و والدین گروگان ها اطمینان دهیم که فرزندان آنها در امنیت و سلامت هستند به زودی اگر خدا بخواهد ویدیوی جدیدی از پنج گروگان فرانسوی و همچنین سه گروگان دیگر اروپایی پخش خواهیم کرد و این در حالی است که همان طور که قبلا گفتیم یکی از گروگان های فرانسوی کشته شده است.

القاعده در مغرب عربی علاوه بر پنج گروگان فرانسوی سه گروگان اروپایی که دو تن با ملیت اسپانیایی و یکی ایتالیایی است در اختیار دارد.

این بیانیه افزود:با وجود اینکه حدود این سه سال که اینها در گروگان هستند ما از مذاکره استقبال کردیم و خواسته هایمان شفاف و قانونی بود اما از سوی دولت فرانسه گاهی با مخالفت روبه رو شد و گاهی مورد بی توجهی قرار می گرفت و با اقدامات تحریک آمیز پاسخ داده می شد.

تیری دول، دانیل لاریب، پی یر لوگران و مارک فره، چهار شهروند فرانسوی شانزدهم، سپتامبر سال 2010 توسط القاعده مغرب عربی در منطقه ساحل آفریقا ربوده شدند.

پنجمین گروگان فرانسوی نیز در ماه نوامبر سال 2011 در هومبوری واقع در شمال شرقی مالی ربوده شد و از آن زمان تاکنون در اسارت القاعده به سر می برد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار