امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159722
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۴۶
تعداد بازدید: 244
به گزارش پیروان مــوعــود، رئیس‌جمهوری فرانسه امروز (شه‌شنبه) اعلام کرد که با وجود اعتراضات مردمی در سراسر این کشور به اصلاحات قانون کار ...

به گزارش پیروان مــوعــود، رئیس‌جمهوری فرانسه امروز (شه‌شنبه) اعلام کرد که با وجود اعتراضات مردمی در سراسر این کشور به اصلاحات قانون کار تغییری در اصلاحات انجام نخواهد داد. این اظهارات اولاند درحالی مطرح شده که اعتراضات سراسری در شهرهای مختلف این کشور نوعی رای منفی به دولت کنونی به شمار می‌رود.

اولاند در مصاحبه‌ای با رادیو 1 اروپا دراین باره گفت: کوتاه نخواهم آمد.

در حالی که دولت سوسیالیست فرانسه قصد دارد قانون کار را از طریق پارلمان اصلاح کند، اعتراضات وسیع و گسترده ای علیه این اصلاحات در شهرهای مختلف این کشور در هفته های اخیر برپا شده است.

نظرسنجی موسسه بی وی ای که برای نشریه اورنج و شبکه آی تله انجام شده است نشان می دهد که 54 درصد فرانسوی ها از اعتراضات صورت گرفته علیه قانون کار حمایت می کنند و 45 درصد شهروندان فرانسوی از این اعتراضات حمایت و پشتیبانی نکرده اند.

در نظرسنجی اوایل آوریل میزان حمایت مردم فرانسه از این اعتراضات به بیش از 56 درصد رسیده بود. اتحادیه های کارگری خواستار برپایی اعتراضات خیابانی مجددی طی روزهای آینده شده اند. اتحادیه کارکنان راه آهن، رانندگان کامیون و کارکنان پالایشگاه های فرانسه نیز خواستار برپایی تظاهرات اعتراض آمیز شده اند.

اعتراضات خیابانی مردم فرانسه در اغلب موارد منجر به درگیری با پلیس ضد شورش شده است. برنارد کازنیو وزیر کشور فرانسه در بازدید از شهر رن با هدف حمایت از اقدامات پلیس ضد شورش، تاکید کرد: 1300 نفر در سراسر فرانسه از ابتدای اعتراضات 2 ماه گذشته تاکنون بازداشت شده اند.

منبع: تسنیم

 

برچسب ها: اعتراض,فرانسه
آخرین اخبار
پربازدید ها