امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159738
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۲۰
تعداد بازدید: 287
به گزارش پیروان مــوعــود ، سلام عجمی الحلبوسی سخنگوی شورای محلی فلوجه گفت: عملیات نظامی در شهرهای الانبار به خوبی پیش می رود.وی افزود: پاکساری منطقه ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، سلام عجمی الحلبوسی سخنگوی شورای محلی فلوجه گفت: عملیات نظامی در شهرهای الانبار به خوبی پیش می رود.

وی افزود: پاکساری منطقه الرطبه نقش به سزایی در قطع امداد رسانی به داعش و حفظ مرزهای سوریه و عراق و تسریع در آزاد سازی فلوجه و شهرهای الانبار خواهد داشت.

الحلبوسی تاکید کرد: نبرد فلوجه نزدیک شده است و این نبرد طی روزهای آینده انجام می شود به ویژه که تعداد داعشی ها در فلوجه کمتر از ۸۰۰ نفر گزارش شده است و گزارش های اطلاعاتی از ضعف تسلیحاتی و موشکی این گروهک حکایت دارد.

وی افزود: تعداد غیر نظامیان در داخل فلوجه و کسانی که  از سوی داعش از دو سال و اندی قبل در گروگان گرفته است بیش از ۵۰ هزار نفر است که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند و شرایط سختی را سپری می کنند.علاوه بر کمبود غذا و دارو، داعشی ها ساکنان را در صورت تلاش برای فرار می کُشند.

از سوی دیگر سرهنگ محمود مرضی الجمیلی اعلام کرد: نیروهای عراقی طرحهای نظامی برای غافلگیر کردن دشمن در نظر گرفته اند.بستن منافذ مرزی میان عراق و اردن یکی از نکات مهم در تاکتیک نظامی برای قطع تحرکات داعش در غرب الانبار محسوب می شود.

وی افزود: نیروهای امنیتی آماده عملیات آزاد سازی فلوجه و مناطق باقیمانده در الکرمه طی ساعات آتی هستند.ما منتظر ساعت صفر از فرماندهان نظامی در بغداد هستیم.

در همین حال محمد مهند الهیتی رئیس شورای منطقه هیت اعلام کرد: نیروهای امنیتی طی عملیاتی موفق به آزاد سازی روستای جبه و منطقه الصاور در ۲۲ کیلومتری غرب هیت شدند.

وی افزود: در این عملیات شمار زیادی از تروریست های داعش کشته و زخمی شدند.نیروهای امنیتی آماده آزاد سازی مناطق وادی حوران در امتداد الرطبه تا هیت و تا منطقه القائم هستند.
 

منبع: مهر

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها