امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15974
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، ده‌ها هزار تن از ترک‌تبارهای آلمان همچنان که فراخوان تظاهرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، ده‌ها هزار تن از ترک‌تبارهای آلمان همچنان که فراخوان تظاهرات داده شده بود، در کلن علیه سیاست‌های دولت «رجب‌طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه در سرکوب مخالفان به خیابان‌ها آمدند.

شمار شرکت‌کنندگان در این تظاهرات دست‌کم 30 هزار تن برآورد می‌شود و همزمان با تظاهرات بازگشت به میدان تقسیم در استانبول برگزار شد.

برگزار کنندگان این تظاهرات اعضای گروه  میانه‌روی «علوی» از شاخه های اسلام هستند که بسیاری از آنان در ترکیه زندگی می کنند و عده‌زیادی از آنان به کشورهای دیگر از جمله آلمان مهاجرت کرده‌اند.

معترضان بنرهایی  حمل می‌کردند که روی آنها نوشته شده بود: «اردوغان؛ گرگی در لباس میش»، « اروپا می‌داند که فاشیست‌ها چه کاری در آنکارا می‌کنند» و «خداحافظ اردوغان»

پلیس کلن اعلام کرد که این تظاهرات آرام برگزار شد با این حال شماری از شرکت کنندگان در اعتراض به استفاده پلیس ترکیه از گاز اشک‌آور، از ماسک استفاده کردند.

تظاهرات‌های اعتراضی به سیاست‌های اردوغان برای چندین روز برنامه‌ریزی شده است و تعدادی از سیاست‌مداران آلمانی نیز برای سخنرانی در این برنامه‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها