امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159759
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۲۵
تعداد بازدید: 311
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مرکز مطالعات افکار عمومی روسیه طی روزهای ۲۴-۲۳ آوریل در بین ۱۶۰۰ نفر از شهروندان در ۱۳۰ نقطه کشور (۴۶ منطقه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مرکز مطالعات افکار عمومی روسیه طی روزهای ۲۴-۲۳ آوریل در بین ۱۶۰۰ نفر از شهروندان در ۱۳۰ نقطه کشور (۴۶ منطقه و جمهوری) اقدام به برگزاری نظرسنجی عمومی برای اطلاع از میزان باور دینی مردم روسیه کرده است. در این نظرسنجی­ها مشخص شده که ۶۷% روس­ها در زندگی روزمره به خدا توکل می­کنند؛ این در حالی است که سال ۱۹۹۱ کمتر از نصف مردم (۴۹%) به خدا توکل می­کردند.

این مرکز توضیح می ­دهد که به نسبت اوایل دهه نود در قرن گذشته، تعداد افرادی که به خدا اعتقاد دارند تقریبا دو برابر شده است. آمار این افراد از ۲۵% در اوایل دهه نود به ۶۷% در سال جاری رسیده است. لازم به ذکر است که تعداد این افراد در بین مسلمانان روسیه بیش از مسیحیان است. (۴۹% مسلمانان، ۳۴% مسیحیان)

در عین حال تعداد افرادی که به هیچ نیرویی غیر از خود اعتقاد ندارند به نسبت سال ۱۹۹۱ تا ۷% کمتر شده است و افرادی که به مفاهیمی همچون بهشت، جهنم، شیطان، زندگی پس از مرگ باور پیدا کرده­اند بیشر شده است.

امروز ۵۰% مردم کشور به معجزات دینی باور دارند که ۱۸% بیش از گذشته (سال ۱۹۹۱) است. ۴۸% افراد به تقدیر و سرنوشت باور دارند، حال آنکه ۲۵ سال پیش تنها ۲۵% این مقوله را باور می­کردند.

این مرکز همچنین سوالاتی راجع به سانسور مسائل دینی در هنر طرح کرده­اند که نتایج نشان می­دهد، همچون گذشته ۵۸% مردم مخالف انتقاد و یا حمله به مسائل مرتبط با دین هستند.


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

 

آخرین اخبار
پربازدید ها