امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159777
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 331
به گزارش پیروان مــوعــود، وزارت دفاع افغانستان روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای افزود که این فرمانده داعش دیروز(سه شنبه) در حمله هواپیمای بدون ...

به گزارش پیروان مــوعــود، وزارت دفاع افغانستان روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای افزود که این فرمانده داعش دیروز(سه شنبه) در حمله هواپیمای بدون سرنشین نظامیان خارجی در شهرستان «شاه جوی» استان زابل کشته شده است.

روز گذشته نیز وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن «شفیق عباس» یک فرمانده گروه تروریستی داعش در استان «کنر» در شرق این کشور خبر داده بود.

پیشتر نیز وزارتخانه های کشور و دفاع افغانستان از کشته شدن افراد و فرماندهان داعش در استان ننگرهار یکی دیگر از استان های شرقی این کشور خبر داده بودند.

عناصری از گروه داعش در استان های کنر، ننگرهار، غور، زابل، فراه و غزنی افغانستان مشاهده شده اند و سال گذشته نظامیان افغان گزارش دادند که در حمله به یکی از مواضع مخالفان مسلح در استان بلخ، پرچم های این گروه را در سنگرهای آنان دیده اند.

پیشتر منابع افغان گفته بودند که «حافظ سعید» فرمانده موسوم به «خوراسان» داعش که در ننگرهار مستقر بوده، پس از حملات مداوم ارتش افغانستان به مواضع آنان در این استان، به استان کنر عزیمت کرده است.

گروه تروریستی داعش، بخش هایی از کشورهای منطقه خاورمیانه از جمله افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان، ایران، ترکمنستان و پاکستان را خوراسان می خواند.

منبع: ایرنا

 

آخرین اخبار
پربازدید ها