امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159780
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۲۲
تعداد بازدید: 359
به گزارش «پیروان موعود»، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رئیس هیئت ملی یمن در مذاکرات صلح کویت در گفتگو با روزنامه الجریده ...

به گزارش «پیروان موعود»، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رئیس هیئت ملی یمن در مذاکرات صلح کویت در گفتگو با روزنامه الجریده کویت گفت: ما می دانیم که جنگ هرگز بدون تفاهم با عربستان متوقف نخواهد شد. ما خواهان حق هستیم نه خواهان انتقام. ما با تجزیه مخالفیم و مشورتها برای رسیدن به راه حل صلح آمیزی که به بحران یمن پایان دهد ادامه خواهد یافت.

عبدالسلام همچنین خواهان رسیدن به توافق سیاسی، تشکیل دولت ملی قبل از ورود به بررسی وظایف دولت شد.

وی در بخش دیگری از این گفتگو افزود: رسانه های هوادار عبدربه منصورهادی رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن حجم ارتباط این جنبش با ایران را زیاد از حد جلوه دادند تا ریاض را به دخالت برای حفظ منافعشان وادار کنند.

سخنگوی جنبش انصارالله تاکید کرد که این جنبش دشمن ایران نخواهد بود.

رئیس هیئت ملی یمن در مذاکرات در ادامه اظهار داشت که مذاکرات صلح کویت از چند روز قبل آغاز شده و بدون مشکل پیش می رود، اما تجاوزی که از بیش از یکسال و دوماه قبل آغاز شده است بر مذاکرات سایه انداخته و مانع رسیدن به راه حل سریع می شود.

وی افزود رسیدن به توافق درباره اسرا و مفقودان گامی جدی است، زیرا یک موضوع انسانی است و نباید پیچیده شود. هر یک از طرفین اسرایی دارد و اجرای این توافق با تکیه بر میانجیگران داخلی صورت می گیرد.

عبدالسلام در ادامه گفت: مذاکرات فعلی در کویت در مقایسه به دو دور قبلی مذاکرات در سوئیس بسیار بهتر است زیرا ما در کشوری حضور داریم که مؤثر است. همچنین اقداماتی برای آغاز این مذاکرات از قبیل برقراری آرامش در مرزهای شمالی، صورت گرفته است و جامعه بین المللی نیز ضرورت پایان دادن به تجاوز به یمن را درک کرده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا انتظار دارید مذاکراتی که از 19 فروردین گذشته آغاز شده و هیچ سقف زمانی برای آن در نظر گرفته نشده است، ادامه یابد،گفت: ما نمی خواهیم که این مذاکرات طولانی شود، زیرا هرچه این مذاکرات طولانی شود امیدها برای رسیدن به نتایج ملموس کمتر می شود.

رئیس هیئت ملی یمن در پاسخ به این سؤال که طی روزهای گذشته دو طرف مذاکره کننده لجبازی هایی داشته اند گفت: ما دیدگاه روشن خود را درباره برداشتن گامهای مشخص برای اجرای قطعنامه های بین المللی با تکیه به مرجعیتهای به رسمیت شناخته شده درباره یمن ارائه کردیم، اما هیئت دیگر دیدگاهی آبکی دارد. ضرورتی ندارد که ما در مذاکرات کویت به توافقی فراگیر برسیم، بلکه آنچه از همه مهمتر است، توافق بر سر تشکیل دولت انتقالی است.

عبدالسلام در پاسخ به این سؤال که آیا اسماعیل ولد الشیخ جانبدار است گفت که ما نمی توانیم بگوییم که وی از طرفی جانبداری می کند. ما می توانیم بگوییم که او بی طرف است.

سخنگوی هیئت ملی یمن در بخش دیگری از این گفتگو افزود: ما تاکید می کنیم که روابط انصارالله با ایران برای هدف قرار دادن عربستان یا کشوری در منطقه نیست.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

 

آخرین اخبار
پربازدید ها