امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15979
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 127
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش سوریه در دو منطقه حومه دمشق و حومه شهر حلب عملیات گسترده‌ای را علیه مخالفان ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش سوریه در دو منطقه حومه دمشق و حومه شهر حلب عملیات گسترده‌ای را علیه مخالفان آغاز کرده است.

بنابر گزارش‌ها نبردهای سختی بین مخالفان مسلح با نیروهای نظامی سوریه در حومه دمشق در محله «برزه» در جریان است که دامنه آن تا مناطق «طاحونه»،«السویدیه» و «المقابر» گسترش یافته است.

نیروهای ارتش در این درگیری‌ها توانستند بر کانال‌های زیر زمینی تروریست‌ها که برزه را به القابون متصل می کند، کنترل پیدا کند.

پایگاه خبری «مرصد السوری» وابسته به مخالفان سوریه نیز در گزارشی از نبردهای خونین در اطراف پایتخت به ویژه برزه، تاکید کرد که ارتش سوریه در آستانه ورود به محله القابون قرار گرفته است.
 

تلویزیون المیادین هم خبر داد که ارتش سوریه به زودی کنترل کامل حومه دمشق را در اختیار خواهد گرفت.

همچنین المنار لبنان در گزارشی با اشاره به اینکه ارتش توانست در حومه دمشق تروریست‌ها را وادار به عقب نشینی کند، تاکید کرد که نیروهای سوریه اکنون به محله «سلیمان الحلبی» رسیده‌اند.


یگان‌های ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح در محور شمالی ریف حلب و به طور مشخص منطقه «اللیرمون» و میدان «الجندول» و شمال منطقه «الکاستیلو» را هدف قرار دادند و ده‌ها فرد مسلح را به قتل رسانده و زخمی کردند. در شهر حلب نیز یگان‌های ارتش سوریه چندین عملیات را به اجرا گذاشتند و در جریان آن چندین مرکز تجمع افراد مسلح در منطقه «الصاخور» را هدف قرار دادند و 28 فرد مسلح را به قتل رساندند. همچنین حمله ارتش سوریه به افراد مسلح در منطقه «الصالحین» نیز کشته شدن بیش از 19 فرد مسلح را درپی داشت و درگیری یگان‌های ارتش سوریه در میدان «الشعار» نیز موجب کشته شدن شماری از افراد مسلح مستقر در این منطقه شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها