امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159791
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 419
به گزارش پیروان مــوعــود، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر اوائل اردیبشهت ماه خود به مسکو و دیدار با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری ...

به گزارش پیروان مــوعــود، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر اوائل اردیبشهت ماه خود به مسکو و دیدار با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه اعلام کرد: بلندی‌های جولان با توافق یا بدون توافق تحت حاکمیت ما باقی خواهد ماند.

نشریه اینترنت وزگلیاد به نقل از دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهور روسیه نوشت که موضع مسکو در مورد موقعیت بلندی های جولان تغییر نکرده است و مفاد حقوق بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را ملاک قرار می دهد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز ماه گذشته اقدام اسراییل در این منطقه را غیرقانونی نامید.

قطعنامه های سازمان ملل اشغال بلندی های جولان را غیرقانونی می داند و براساس قطعنامه های این شورا باید به سوریه بازگردد، اما حمایت آمریکا و کشورهای غربی از رژیم صهیونیستی مانع اجرای این مصوبات شده که خود واشنگتن نیز آن را تایید کرده است.

بسیاری از کارشناسان نیز یکی از دلایل شکل گیری همگرایی رژیم صهیونیستی و عربستان با چند کشور غربی عربی دیگر بویژه آمریکا در اجرای سیاست های ضد سوری و بکارگیری گروه های تروریستی تکفیری با هدف براندازی حکومت بشار اسد را، دائمی یا حداقل طولانی کردن اشغال بلندی های جولان می دانند که ارزش راهبردی زیادی دارد.

منبع: ایرنا

 

آخرین اخبار
پربازدید ها