امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159808
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۵۸
تعداد بازدید: 264
به گزارش پیروان مــوعــود، حمله تروریستی که با هدف تصرف کامل استان دیرالزور صورت گرفت با هفت خودرو بمب گذاری شده و بیش از 50 تروریست انتحاری آغاز شد ...

به گزارش پیروان مــوعــود، حمله تروریستی که با هدف تصرف کامل استان دیرالزور صورت گرفت با هفت خودرو بمب گذاری شده و بیش از 50 تروریست انتحاری آغاز شد و تروریست ها از همه محورها به نیروهای ارتش سوریه حمله کردند.

این حمله که از بامداد شنبه گذشته توسط این گروه تروریستی آغاز شد، درآغاز با حمله ایضایی به مواضع ارتش در سمت غرب شهر دیرالزور مرکز این استان و برای مشغول کردن آنها شروع شد که تروریست ها تلاش کردند با خودروهای بمبگذاری شده ابتدا راهی به سوی هتل الشام و تپه رواد بازکنند ولی این حمله با شکست روبرو و به هلاکت همه مهاجمان منجر شد.

همزمان با حمله به بخش غربی شهر، همه محله های شهر ازجمله الموظفین، الرشدیه، الصناعه، العمال، اطراف فرودگاه دیر الزور، المریعیه، التیم، الجفره، الحویقه، الجبیله و کوه الثرده شاهد یورش گسترده تروریست ها بود.

تروریست ها در حمله به الثرده، فرودگاه و الموظفین از 6 خودرو بمب گذاری شده استفاده کردند که راننده یکی از آن ها شخصی به نام 'ابوصهیب اللبنانی' بود.

تروریست ها با هدف برهم زدن انسجام نیروهای ارتش سوریه بر شدت آتش خود افزودند و توانستند از از مناطق الموظفین، المقابر و میدان نفتی التیم و نفوذ به جاده دیرالزور – دمشق خود را به مواضع ارتش دربیمارستان الاسد، خوبگاه دانشجویان، ایستگاه سوخت، مجتمع دانشکده ها و آموزشگاه رانندگی برسانند و شماری از شهروندان را دراین مناطق به گروگان بگیرند.

براساس برخی اخبار، داعش به یک قتل عام در بیمارستان الاسد دیرالزور دست زد و وزارت بهداشت سوریه نیز درنامه ای به سازمان ملل خواستار محکوم کردن این جنایت شد.

ارتش سوریه بسیار زود از نقشه تروریست ها آگاه شد و توانست از ایجاد خط کمک رسانی به تروریست ها درمناطقی که نفوذ کرده بودند جلوگیری و آن ها دراین مناطق محاصره کند.

عملیات ارتش به تسلط بر همه مناطق جنوبی شهر، آزادسازی 50 پزشک و پرستار، کارمند و بیمار در داخل بیمارستان الاسد و 50 خانواری که از خوابگاه دانشجویان به عنوان محل زندگی موقت استفاده می کردند منجر شد.

این شدیدترین حمله تروریست های داعش به مواضع ارتش دردیرالزور بود اما ارتش سوریه توانست این حمله را با محاصره تروریست ها و قطع خطوط تدارکاتی آن ها از سمت صحرا توسط جنگنده های نیروی هوایی دفع کند.

یک منبع آگاه در گفت و گو با پایگاه الاخبار اعلام کرد که دراین حمله علاوه بر خسارت های تجهیزاتی و مادی به تروریست ها، بیش از200 تروریست مهاجم کشته و 2 تروریست دستگیر شدند.

این منبع آگاه افزود: هدف از این یورش گسترده تسلط برشهر از طریق نفوذ گروه های کوچک و بازکردن راه دیگر برای فرار تروریست ها بود.

وی افزود: ناکامی تروریست ها در نفوذ به محور فرودگاه آن ها را مجبور به اجرای عملیات انتحاری گسترده در دیگر محورها کرد تا شاید از این طریق یک پیروزی روانی کسب کنند.

تروریست ها از ابتدای سال جاری میلادی بارها قصد یورش به دیرالزور را داشتند که با رصد دقیق تحرکات آن ها این توطئه خنثی شده بود.

ارتش سوریه دیروز تمام مناطقی که تروریست ها در دیرالزوربه آن نفوذ کرده بودند را پاکسازی کرد.
شهر دیرالزور از سال 2014 در محاصره تروریست های داعشی است و کمک رسانی به ساکنان این شهر فقط از طریق پرتاب محموله ها توسط هواپیماهای باری انجام می شود.

منبع: ایرنا

منبع:فرهنگ

برچسب ها: داعش,دیرالزور
آخرین اخبار
پربازدید ها