امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15982
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 82
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «زیاد ابوحمدان» از اعضای ائتلاف ملی مخالفان سوری در گفت‌وگو با المیادین تصریح کرد ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «زیاد ابوحمدان» از اعضای ائتلاف ملی مخالفان سوری در گفت‌وگو با المیادین تصریح کرد که ائتلاف از راه حل سیاسی در صورتی که در بردارنده انتقال قدرت باشد حمایت می‌کنیم.

ابو حمدان اظهار داشت که ما از گفت‌وگوهای ژنو 2 برای رسیدن به راه حلی سیاسی حمایت خواهیم کرد به شرط اینکه این گفت‌وگوها تنها گفت‌وگو نباشد.

پیش از این معارضان از هرگونه موافقت و همکاری درباره حضور در ژنو 2 سرباز می‌زدند ولی آمریکا تلاش گسترده‌ای را برای وادار کردن مخالفان به پذیرش گفت‌وگوهای ژنو آغاز کرد تا بتواند معارضان را پای میز گفت‌وگو با دولت دمشق بنشاند.

البته پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه به ویژه در القصیر نیز در این عقب نشینی مخالفان تاثیر داشته و آنها را وادار به پذیرش واقعیت عرصه میدانی کرد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که روز گذشته مخالفان سوری در دوحه نشست دوستان سوریه را  برگزار کردند که تلاش‌ها جهت سازمان دهی و تسلیح معارضان به دلیل پراکندگی و اختلاف این‌ گروه‌ها با شکست مواجه شده است.

نشست دوستان سوریه با حضور وزرای امور خارجه 11 کشور عضو این مجموعه از جمله فرانسه، ایالات متحده، بریتانیا، مصر و عربستان در دوحه پایتخت قطر برای تأمین کمک‌های بیشتر برای ارتش آزاد در پی پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه برگزار شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها