امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159847
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۲۹
تعداد بازدید: 312
به گزارش پیروان مــوعــود، سخنگوی گردانهای حزب الله عراق از مخالفت صریح آمریکا با آزادسازی شهر تررویست نشین فلوجه در استان الانبار این کشور خبر داده ...

به گزارش پیروان مــوعــود، سخنگوی گردانهای حزب الله عراق از مخالفت صریح آمریکا با آزادسازی شهر تررویست نشین فلوجه در استان الانبار این کشور خبر داده است.

بنابر این گزارش، سید جعفر الحسینی در گفتگو با رسانه های عراقی از نامه محرمانه دولت آمریکا به حیدر العبادی" نخست وزیر این کشور در مخالفت با عملیات آزادسازی شهر فلوجه از اشغال گروه تروریستی تکفیری داعش توسط نیروهای ارتش  و بسیج مردمی عراقی خبر داده است. به گفته وی دولت آمریکا در نامه خود به عبادی نسبت به خطراتی که متوجه "عشائر سنی ساکن فلوجه" است ابراز نگرانی کرده است. این در حالی است که عشائر اهل سنت فلوجه شریک جنایات داعش بوده و از ابتدای ورود تروریستها به عراق نقش بسزائی در اشغال شهرهای استان الانبار و گسترش حملات داعش به بغداد و استانهای جنوبی این کشور ایفا کرده بودند. سال گذشته شیوخ شائر فلوجه با حضور در ضیافت داعش با ابوبکر البغدادی رهبر این گروه تکفیری بیعت کرده بودند. در این مراسم داعش یکی از سربازان ارتش عراق را در زیر پای شیوخ عشائر فلوجه قربانی کرده بود. 

 

منبع: مشرق

آخرین اخبار
پربازدید ها