امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 159872
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۱۳
تعداد بازدید: 344
به گزارش «پیروان موعود»، جان کری وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی در حاشیه نشست وزرای خارجه ناتو در بروکسل بلژیک گفت:  در مسیر پیروزی ...

به گزارش «پیروان موعود»، جان کری وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی در حاشیه نشست وزرای خارجه ناتو در بروکسل بلژیک گفت:  در مسیر پیروزی در نبرد علیه  داعش، قرار داریم و کمک کافی در اختیار کشورهایی قرار می دهیم که با این سازمان مبارزه می کنند.
کری بیان داشت نزدیک به یک سال است که داعش نتوانست در عراق و سوریه اراضی بیشتری را تصاحب کند و این مسئله یک موفقیت قابل ملاحظه است.
وی افزود: ما بر تقویت برنامه های تقویتی ناتو تاکید داریم که به سود و ثبات همه کشورهای عضو این سازمان است. پیمان ناتو نقش قابل ملاحظه ای در مشخص کردن اماکن حضور تروریست ها در نقاط مختلف جهان دارد.
جان کری گفت: بر تقویت توان نیروهای مسلح افغانستان تاکید داریم و شمار مشخصی از نیروهای ناتو در افغانستان باقی خواهند ماند.
وی افزود:  بحران آوارگان چالشی بزرگ برای ماست و باید همه با این بحران و دلایل شکل گیری آن مقابله کنیم.
کری خاطرنشان کرد فرانسه تلاش های زیادی برای احیای روند صلح در منطقه خاورمیانه داشته است و از تحرکات این کشور در این زمینه روند سازش فلسطینی-اسرائیلی حمایت می کنیم. ما همچنین از درخواست عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر برای احیای روند صلح درمنطقه استقبال می کنیم.
وزیر خارجه آمریکا گفت:ما هرگز اقدام روسیه در ملحق کردن شبه جزیره کریمه به اراضی این کشور را به رسمیت نمی شناسیم.
وی در پایان اظهار کرد به مصر و همه کشورهایی که در حادثه ناپدیدن هواپیمای خطوط هوایی مصر بر فراز دریای مدیترانه ، اتباع شان را از دست دادند، تسلیت می گویم.


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/٦٥٤

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها