امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15988
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری راصد، سه جوان سعودی روزهای جمعه و شنبه به ضرب گلوله نیروهای امنیتی سعودی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری راصد، سه جوان سعودی روزهای جمعه و شنبه به ضرب گلوله نیروهای امنیتی سعودی در استان قطیف این کشور شهید شدند. یکی از این جوانان مرسی آل ربح بود که در فهرست 23 نفره وزارت کشور سعودی قرار داشت که درپی اعتراض ها در منطقه شرق عربستان اعلام شده بود.

گروه همبستگی اسلامی در عربستان گفت که مرسی آل ربح در شهرک التوبی هدف ترور نیروهای وزارت کشور سعودی قرار گرفت و براثر اصابت گلوله جان خود را از دست داد.

این گروه افزود: علی حسن المحروس از اهالی الخویلدیه نیز هدف تیراندازی بی هدف نیروهای وزارت کشور سعودی در جریان تعقیب مرسی آل ربح قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله به سرش در دم شهید شد.

منابع در استان قطیف گفتند: مرسی آل ربح بر اثر جراحت های وارده ناشی از رگبار گلوله نیروهای سعودی جان باخت و درخصوص قتل دو جوان دیگر به نام های علی حسن المحروس از اهالی شهرک الخویلدیه که شنبه شب به ضرب گلوله نیروهای سعودی جان باخت، ابهام وجود دارد و هنوز درخصوص قتل جوان دیگر اهل شهرک القدیح به ضرب گلوله نیروهای امنیتی نیز ابهام برطرف نشده است.

مسئولان سعودی عادت کرده اند که همواره بگویند تیراندازی نیروهای امنیتی و کشته و زخمی شدن افراد در نتیجه تبادل آتش با افراد ناشناس صورت می گیرد. وزارت کشور سعودی در ژانویه سال 2012 میلادی فهرستی از 23 فرد تحت تعقیب را درپی تظاهرات در قطیف اعلام و از آنها خواست خود را سریع تسلیم کنند.

در صورت تایید شهادت مرسی آل ربح، وی دومین فرد مورد پیگرد در این فهرست است که به ضرب گلوله نیروهای امنیتی شهید می شود. پیش از این نیروهای امنیتی خالد اللباد را در سپتامبر گذشته به شهادت رساندند.

شهرهای مختلف عربستان از بیش از یکسال و نیم پیش شاهد برگزاری تظاهرات برای درخواست جهت آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب برآمده از خواست مردم است که با سرکوبگری رژیم سعودی و کشته یا زخمی شدن شماری از معترضان یا بازداشت و شکنجه آنها روبرو شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها